Koronavirüs sitelerde aidat ödemelerini etkiledi mi?

Koronavirüs sitelerde aidat ödemelerini etkiledi mi? Koronavirüs sitelerde aidat ödemelerini etkiledi mi?

Mart-Haziran döneminde site aidatlarının ödenme performansı önceki dönemlere göre yüzde 40 oranında azaldı. Koronavirüs sonrası site sakinlerinin beklentileri de arttı...Mart-Haziran döneminde site aidatlarının ödenme performansının önceki dönemlere göre yüzde 40 oranında azaldığına dikkat çeken Timtaş Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, site sakinlerinin koronavirüs sebebiyle beklentilerinin ise artış gösterdiğini belirtti. Akay, site yönetimlerinin hijyen ve dezenfekte ile ilgili tüm konularda sorumlu olduğunu aktardı.

Türkiye’nin birçok şehrinde site ve toplu konut yönetimi hizmeti veren Timtaş Yönetim A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, Mart-Haziran döneminde site aidatlarının ödenme performansının önceki dönemlere göre yüzde 40 oranında azaldığını dile getirdi.

Bunda salgın sürecinin yarattığı olumsuz havanın etkisinin olduğuna vurgu yapan Akay, "Ödemeler azaldı ancak beklentiler artış gösterdi. Site sakinleri özellikle ortak alanlardaki temizlik işlemlerinin daha yoğun olmasını talep ediyor. Virüsün bulaşabilme ihtimalinin olduğu tüm alanların her zamankinden daha temiz tutulması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Site ve toplu konutlarda yaşayan insanların virüs bulaşma riskine karşı daha dikkatli olması gerektiğini kaydeden Akay, "Normal bir apartmanda 15 veya 20 daire varken, sitelerde bu sayı 1000’leri bulabiliyor. Çok fazla sayıda insanın giriş çıkış yaptığı, dokunduğu alanlar, asansörler düşünüldüğünde hem site sakinleri hem de yönetimler daha dikkatli davranmalı. Site yönetimleri birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da sorumlu. Ortak alanlar, asansörler, spor salonları, sosyal donatılar ve virüsün bulaşabilme ihtimali olan her yer kurallar dahilinde dezenfekte edilmeli" dedi. 

Site yönetimlerinin bu dönemde yapacakları harcamalarda hijyen ve dezenfekte konularına ağırlık vermeleri gerektiğine dikkat çeken Akay, normalleşme süreciyle birlikte aidat ödemelerinin de normale döneceğini umduklarını belirtti.

Site aidatlarına koronavirüs ötelemesi!

Aidatlarda indirim yapılacak mı?