Krea Gayrimenkul, Lizbon'a açılıyor!

Krea Gayrimenkul, Lizbon'a açılıyor! Krea Gayrimenkul, Lizbon'a açılıyor!

Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Sirius ve Optylon işbirliğiyle Tomtom Gardens başarısını Avrupa’ya taşıyor.İstanbul’un meşhur tarihi bölgesi Tophane’de Tomtom Gardens’ı yatay dönüşümle mahalle dokusunu bozmadan geliştirip değerine değer katan Krea Gayrimenkul, başarılarını yurt dışına taşıyor. Kentsel dönüşümün odağına insan ve yaşamı koyan Krea Gayrimenkul, yatay dönüşüm anlayışıyla özlenen mahalle dokusunu koruyor. Tomtom Gardens’taki 18. yüzyıldan kalma binaları da asıllarına uygun geliştirdi.


Krea, 10. yılını Tomtom Gardens’da yapımına yeni başlayacakları Palazzo Tibaldi’nin tarihi dokusunda kutladı. Ayrıcalıklı olma hissini yaşatan projelere imza atan Krea bu özel gecesinde, ilk defa Avrupa’da bir projeye imza atmanın heyecanını yaşattı. Böylece ilk defa bir Türk şirketi Portekiz’de gayrimenkul geliştirme projesi yapıyor.


Tomtom Gardens’tan Lizbon’a Sınırları Aşan Başarı

Krea, Sirius ile Tomtom Gardens'da başladığı başarılı ortaklığın devamında, Fransız Optylon iş birliği ile Lizbon’da Prima Collection’ı hayata geçiriyor.  Prima Collection, Avrupa’nın yükselen yıldızı Lizbon’un tam merkezindeki en iyi lokasyonda yer alıyor. Projenin konsepti, 1800’lü yıllarda yapılmış tarihi binalarda yeni bir otel/ev karma yapı oldu. Böylece müşteriler dairelerini konaklama amaçlı kullanabildikleri gibi Lizbon’da kalmadıkları dönem için de getiri garantisi alıyor.


Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal: “Krea Gayrimenkul olarak 10 yılda Türkiye’nin en önemli lokasyonlarında çok başarılı projeler yaptık. Kentsel dönüşümün insan odaklı ve yatay projelerle gelişmesi gerektiğini savunuyoruz. Krea-Sirius işbirliğiyle Tomtom Gardens projemizde kazandığımız tarihi binaları kent dokusuna uygun dönüştürme tecrübemizi, dünyanın en çok gelişen ve yıldızı parlayan kentlerinden Lizbon’a taşıyoruz. Çözüm ortağımız Optylon sayesinde Lizbon’daki Prima Collection projemizin müşterileri, bu yatırımlarını ister konaklama ister kısa dönem kiralama yöntemiyle getiri amaçlı kullanabilecek. Türkiye’de ilkleri başarmaya alışık bir kurum olarak Avrupa’nın kalbine adım atmaktan ve gelişen Portekiz pazarına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.


Krea’nın 10. Yıl Kutlamasında YKB Hakan Kodal ve YKB Yrd. Zafer Ergüven’i dostları yalnız bırakmadı. Katılanlar arasında Portekiz Fahri Konsolosu Aaron Nommaz ile birlikte Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Tacirler Yatırım Genel Müdürü Atilla Penbeci, Akbank Ticari Krediler Bölüm Başkanı Hasan Anbarcı, Optylon Group CEO’su Charles Wanecq gibi Prima Collection projesindeki ortakları ve iş dünyasının önde gelen isimleri yer aldı.


Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


İstanbul Tophane’de Tomtom Gardens’ı yatay dönüşümle mahalle dokusunu bozmadan hayata geçiren Krea Gayrimenkul, yurt dışına açılıyor. Fransız Optylon iş birliği ile Lizbon’da Prima Collection’ı hayata geçirecek olan Krea Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal 1800’lü yıllarda yapılmış tarihi binalar otel/ev olarak yenileyeceklerini bildirdi.


Dairelerini konaklama amaçlı kullanılmadığında getiri amaçlı kullanabileceğini  belirten Kodal yeni projeleri hakkında şunları söyledi: “Kentsel dönüşümün insan odaklı ve yatay projelerle gelişmesi gerektiğini savunuyoruz. Krea-Sirius işbirliğiyle Tomtom Gardens projemizde kazandığımız tarihi binaları kent dokusuna uygun dönüştürme tecrübemizi, dünyanın en çok gelişen ve yıldızı parlayan kentlerinden Lizbon’a taşıyoruz. Çözüm ortağımız Optylon sayesinde Lizbon’daki Prima Collection projemizin müşterileri, bu yatırımlarını ister konaklama ister kısa dönem kiralama yöntemiyle getiri amaçlı kullanabilecek.”


Sözcü