06 / 07 / 2022

Kripto para dolandırıcılıkları ile ilgili bilinmesi gereken en yaygın 7 yöntem!

Kripto para dolandırıcılıkları ile ilgili bilinmesi gereken en yaygın 7 yöntem!

Kripto para dolandırıcılarına yönelik alınması gereken tedbirleri uzanlar sıraladı.Peki kripto para piyasasında dolandırılmamak için nelere dikkat etmeliyiz? İşte uzmanların önerileri...Kripto para dolandırıcılıkları ile ilgili bilinmesi gereken en yaygın 7 yöntem!

Kripto para dolandırıcılarına yönelik alınması gereken tedbirleri uzanlar sıraladı.Peki kripto para piyasasında dolandırılmamak için nelere dikkat etmeliyiz? İşte uzmanların önerileri...

Dolandırıcıların yeni kapısı kripto para piyasası oldu. Habertürk'te yer alan habere göre; Dünya “kripto para çılgınlığına” kapılmış devam ediyor. Monero, Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum gibi dijital paraların yaygınlaşması yatırımcıların ilgisini çektiği gibi dolandırıcılarında ilgisini çekmeye başladı. Siber güvenlik kuruluşu ESET, son zamanlarda artış gösteren kripto para dolandırıcılıkları ile ilgili olarak kullanıcıların dikkatli olması için bazı kuralları sıraladı.

Dolandırıcıların yatırımcıları tuzağa düşürebilmek için mevcut olayları ve gündemdeki trendleri kullandıklarına dikkat çeken ESET uzmanları, “En popüler gündem konularından biri olan kripto para konusunda da harekete geçmekte gecikmediler" diye ifade ettiler.

ABD Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) göre 2020 yılının Ekim ve 2021 yılının Mayıs ayları içinde, Amerikalı vatandaşlar binlerce kripto para dolandırıcılarına ortalama 80 milyon Amerikan doları (71 milyon Euro) kaptırdı. Avrupa ülkesi İngiltere’de bu rakam çok daha fazla. Polis tutanaklarına göre göre 2021'in ilk dokuz ayında dolandırılanlar 146 milyon poundun (172 milyon Euro) üzerinde para kaybettikleri kaydedildi.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.