12 / 08 / 2022

Kripto paralara Fed darbesi! Bitcoin dibe mi batıyor?

Kripto paralara Fed darbesi! Bitcoin dibe mi batıyor?

Kripto paralar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba günü yaptığı 75 baz puanlık faiz artışı ardından yön arayışında olsa da bu çaba, ABD'de resesyon olasılığının masada olması sebebiyle başarılı olamıyor. 20 bin dolarda tutunmaya çalışan Bitcoin ve 890 milyar dolarlık kripto piyasasının yükselişe geçmesi için fon girişlerine ihtiyaç bulunuyor. Fakat Fed'in faiz artırımlarını sürdürecek olması, yatırımcıları tedirgin etti.

Kripto paralar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba günü yaptığı 75 baz puanlık faiz artışı ardından yön arayışında olsa da bu çaba, ABD'de resesyon olasılığının masada olması sebebiyle başarılı olamıyor. 

Kripto paralara Fed darbesi! Bitcoin dibe mi batıyor?

Fed'in artan enflasyona karşı adım atarak bu sene politika faizini 3 defa artırması kriptolaro, hisse senetleri ve emtialara göre daha çok olumsuz etkiledi. 

Peki kripto para piyasasında ve Bitcoin'de son durum ne? İşte milyonlarca yatırımcının merak ettiği o soruların yanıtları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.