02 / 10 / 2022

Kripto paralara vergi geliyor mu? Milyonlarca yatırımcıya flaş haber!

Kripto paralara vergi geliyor mu? Milyonlarca yatırımcıya flaş haber!

Güney Kore'de yatırımcıların korunması amacıyla kripto paralara vergi getirilmesi gündeme gelmişti. Peki Güney Kore'de kripto paralara vergi gelecek mi? Güney Kore'deki kripto para vergilendirmesinde son durum ne? Güney Kore hükümetinde kripto paralara ilişkin bir son dakika gelişmesi yaşandı. Güney Kore hükümetinin, piyasalarda yaşanan son gelişmeleri göz önünde alınarak kripto para vergilendirmesinde değişikliğe gidileceği ileri sürüldü. 

Kripto paralara vergi geliyor mu? Milyonlarca yatırımcıya flaş haber! 

Güney Kore'de yatırımcıların korunması amacıyla bazı tedbirler alınması planlanıyordu. Bu kapsam kripto paralara vergi gündeme gelmişti. 

Peki Güney Kore'de kripto paralara vergi gelecek mi? Güney Kore'deki kripto para vergilendirmesinde son durum ne? 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön