Lübnan'da iç savaştaki yıkılan yerlerin yeniden inşa edilmesi için  90 milyar dolara ihtiyaç var!

Lübnan'da iç savaştaki yıkılan yerlerin yeniden inşa edilmesi için  90 milyar dolara ihtiyaç var! Lübnan'da iç savaştaki yıkılan yerlerin yeniden inşa edilmesi için  90 milyar dolara ihtiyaç var!

Lübnan'ın iç savaş nedeniyle yıkılan yerlerin tekrar inşa edilebilmesi için hala 90 milyar dolardan fazlasına ihtiyacı var. İç savaşın neden olduğu yıkımın etkileri 30 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen hala devam ediyor.Lübnan'ın iç savaş nedeniyle yıkılan yerlerin tekrar inşa edilebilmesi için hala 90 milyar dolardan fazlasına ihtiyacı var. İç savaşın neden olduğu yıkımın etkileri 30 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen hala devam ediyor.

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddeleriyer aldığı 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, daha sonra tüm şehri sarsan çok güçlü patlama yaşanmıştı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamada yaşamını yitirenlerin sayısının 154 olduğunu, ayrıca yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp olduğunu açıklamıştı. 

Lübnan hükümeti 5 Ağustos'ta patlamayla ilgili 5 gün sürecek bir soruşturma başlayacağını ve limanda 2014'ten bu yana depolama, koruma ve denetim işlerini yürüten tüm yetkililer hakkında ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı koyulduğunu belirtmişti.

Cezayir Lübnan'a sahra hastanesi gönderecek!

Lübnan'da inşaat gereksinimleri nedeniyle dayanışmaya ihtiyaç var!