Mal varlığını temizlikçiye bırakan babaya dava!

Mal varlığını temizlikçiye bırakan babaya dava! Mal varlığını temizlikçiye bırakan babaya dava!

Nur Güleç babası Sinan Güleç'e mirasını hizmetçisine bıraktığı için dava açtı. Nur Güleç’in babası hakkında sağlıklı düşünemediğine dair açtığı dava kabul edilmedi.Felç kalan Sinan Güleç ve emekli öğretmen kızı Nur Güleç arasında, mal paylaşımı anlaşmazlığı yaşandı. En büyük yatak üretim firmalarından birinin çoğunluk hissesi sahibi olan Güleç'in, firmadaki hisselerinin satışından elde edilen 22 milyon TL'nin yarısı olan 11 milyon TL'nin kızıyla ortak olan hesapta pay edilmesini istedi. 

Sözcü'de yer alan habere göre, Güleç'e kızı, tüm mal varlığını temizlik görevlisi G.E.'nin üzerine devrettiği gerekçesiyle vasilik davası açtı. Nur Güleç, 'Babam sağlıklı değil, doğru düşünemiyor. Yoksa bunları yapar mı? Kanser tedavisi görüyorum yaşamak için para yardımı istediğimde bile babam kabul etmiyor' dedi.

Sinan Güleç, 2011 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu felç oldu. Yatağa bağımlı halde yaşamını sürdürmek zorunda kalan Güleç, firmanın 2014 yılında yabancı bir şirkete satılması üzerine payına düşen 22 milyon TL’yi aldı. Paranın 11 milyon TL’sini kişisel, 11 milyon TL’sini de firmada küçük oranda hisse sahibi olan, Nur Güleç ile birlikte ortak hesaba yatırdı.

Sinan Güleç, son olarak kızıyla müşterek hesapta bulunan 11 milyon TL’nin bölüşülmesi için, Tüketici Mahkemesi’ne 'ortaklığın giderilmesi' davası açtı. Bunun üzerine Nur Güleç de babasının sağlıklı karar veremediği iddiasıyla vasilik davası açtı. Nur Güleç’in avukatı Gani Engin Ulusoy aracılığıyla açılan davada, 2’nci Sulh Hukuk Mahkemesi ortak hesaba tedbir koydu.

Avukat Gani Engin Ulusoy adli süreç ile ilgili, 'Bizden önceki süreçte Sinan Güleç ile ilgili alınan ‘sağlıklıdır’ raporuyla mahkeme devir işlemlerine müdahale edememiş. Ancak 2017 yılında Sinan Güleç’in ikinci kez beyin ameliyatı geçirmesinden sonra sağlıklı olduğuna dair raporları, karşı raporlarımızla çürüttük. Bunun üzerine mahkeme, müşterek hesaba tedbir koydu. Karşı taraf yaşanan bu durumları göz önünde bulundurmuş olacak ki, kısa süre önce 8 milyon TL değerindeki villanın da yine G.E.’ye, devri gerçekleştirilmiş' açıklamasını yaptı.

Nur Güleç konuyla ilgili, 'Babamın rahatsızlığından sonra bakımını ben yaptım. Ancak sonrasında temizlik görevlisi olarak eve aldığımız G.E. ile çevresindekiler, beni uzaklaştırdı. Kanser olunca gerekli mücadeleyi gösteremedim. Babamla üç yıldır görüşemiyorum. Beni görüştürmüyorlar. Yaşananlar ortada, babam sağlıklı değil, doğru düşünemiyor. Yoksa bunları yapar mı? Kanser tedavisi görüyorum, yaşamak için para yardımı istediğim de bile babam kabul etmiyor. Yaklaşık beş yıl önce temizlik görevlisi olarak işe giren kadın, babamdan bile zengin hale geldi. Lüks evlerde yaşayıp, lüks arabalara biniyor. Bunları babamı kandırarak, yaptılar' ifadelerini kullandı.

Gayrimenkulleri hizmetçinin üzerine yaptı

Sinan Güleç, satıştan elde ettiği parayla kent merkezi ile Kemalpaşa, Çeşme, Urla ve Narlıdere Sahilevleri bölgelerinde ev, villa ve iş yeri satın aldı. Bir süre sonra Güleç gayrimenkulleri evinde temizlik görevlisi olarak çalışırken, birlikte yaşamaya başladığı G.E.’nin üzerine devretti. Durum öğrenen Nur Güleç, 2015 yılında dava açtı. Mahkeme, kanser ve böbrek hastası olan Nur Güleç’in taleplerini, babası hakkında sağlıklı olduğuna dair verilen raporu dikkate alarak, reddetti.

Nazan Öncel'e miras davası!

Satılan gayrimenkul için miras davası açılır mı?