Mamak'ta 10 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Mamak'ta 10 yıllık tapu sorunu çözüldü! Mamak'ta 10 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Mamak Belediyesi, Şahapgürler Mahallesi'nin 10 yıllık tapu mülkiyet sorununu sonuca kavuşturdu. Yaklaşık 3.500 vatandaş imarlı tapularını düzenlenen törenle Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün elinden aldı.Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül. Şahapgürler Mahallesi 88.sokak ve civarında 10 yıldır çözüm bekleyen imar sorununu çözerek 3.500 vatandaşı imarlı tapusuna kavuşturdu . Şahapgürler Mahallesi'nde gerçekleşen tapu dağıtım törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer. Meclis 2.başkanvekili Ali Aydın, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Törende sembolik olarak 22 vatandaşa tapuları Akgül tarafından verildi. Mahalle'nin imar sorununu çözmek için sabırla çalıştıklarını kaydeden Akgül, seçim öncesinde burada bir toplantı yaptık, söz verdik, halkımıza verdiğimiz sözleri tutmanın gayreti içinde olduk dedi. 


Mamak'ta artık problemlerin değil projelerin konuşulduğunu belirten Akgül, "Vatandaşımızın hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sürekli gelişen ve değişen bir ilçemiz var.


Sosyal donatılar. Aile Merkezleri. Bilgi Evleri, Kapalı Pazar alanları, spor yatırımları ve daha birçok projeyi hayata geçirdik. Yıllar sonrasını düşünerek çalışmalar yapıyoruz. Şahapgürler Mahallemize plansızlıktan dolayı yeterli hizmeti veremiyorduk. Tapu sorununu çözerek bunu aştık" dedi. 

İmar sorununun çözülmesiyle Şahapgürler'den Doğukent Caddesi'ne anayol açılacağını belirten Akgül, "Ankara Büyiikşehir Belediyemizle görüşmelerimizi gerçekleştirerek kış mevsimi gelmesine rağmen yol açım çalışmasına başlamaya niyetliyiz. Bu gelişim mahallemize de ivme kazandıracak. Çözüm üreten belediyecilik anlayışımızla, tüm Mamak halkının sorunlannın çözümü noktasında çalışmaya devam ediyoruz" dedi. Akgül vatandaşların eski tapu ve nüfus cüzdanları ile birlikte hiçbir harç masrafı ödemeksizin yeni tapulannı alabileceklerini söyledi. 


1 milyon 287 bin 477 metrekarelik alanda uygulanan imar planının 42 dönümü eğitim alanı, 62 dönümü sosyo-kiiltürel tesis alanı, 5 bin metrekaresi spor alanı, 9.5 dönümü dini tesis alanı 10 dönümü kreş alanı, 718 bin metrekaresi yeşil alandan oluşuyor. Yapılan çalışmalar hakkında mahalleliye bilgi veren Akgül. yapılan imar değişikliğiyle aydınlatmadan kanalizasyona, yol açımından temizliğe kadar alt ve üst yapı gibi sorunların çözüme kavuşacağını kaydetti. Toplantı vatandaşların soruları ve tapu teslimi ile sona erdi. 


Anayutr