Mamak'ta mermeciler için Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi inşa ediliyor!

Mamak'ta mermeciler için Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi inşa ediliyor! Mamak'ta mermeciler için Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi inşa ediliyor!

Mamak Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile mermercileri bir araya toplamak için yapımı devanı eden Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi nde iş yerleri hızla yükseliyor.Kentsel dönüşümde yakaladığı başarılı performansla Mamak'ın çehresini değiştiren Mamak Belediyesi, bölgenin ekonomik yapısına büyük katkılar sağlayacak yatırımların da yapımına devanı ediyor. Mamak Belediyesi ve  Ankara  Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile mermercileri bir araya toplamak için yapımı devanı eden Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi'nde iş yerleri hızla yükseliyor. Sanayi sitesi kapsamında ilçede dağınık durumda bulunan mermerci esnafı, 150 metrekare açık. 150 metrekare kapalı alan olmak üzere 210 dönümlük alanda yapılan 3 yüz metrekarelik dükkanlara taşınacak. 

Sitenin yapımı tamamlanınca mermerci esnafına hem daha rahat ulaşılabilecek hem de esnaf daha verimli üretim yapabilecek. 


Ekonomik atılımlar Mamak'ı değiştiriyor Mamak ı ekonomik faaliyetlerin merkezine taşıyacaklarının altını çizen Maıııak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sanayi sitelerinin sağladığı istihdam ve kalma değerin ekonomiyi canlandıran önemli bir yatırım olduğunu kaydetti. Akgiil, "Belediye olarak ilçemizde istihdamın artmasına öneııı veriyoruz. Sanayicilerimizi bu bölgeye getherek, ilçede işsizliği en düşük seviyeye indirmek istiyoruz. 


Böyle ekonomik oluşumları ilçemiz içerisinde projelendirerek Mamak'ta istihdamın artmasına katkıda bulunuyoruz. Dönüşüm sosyo-ekoııomik boyutta da devam ediyor" diye konuşlu. 


Yeni istihdam merkezi 335 adet küçük sanayi parselinden oluşan sitede, yapımı devanı eden 138 adet işyerinin seksen tanesinin yapımı tamamlanırken, 58 işyerinin yapımı da yüzde 80 seviyesine ulaştı. Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yol çalışmasının yüzde 90'ının tamamlandığı sitede, idari tesisler, ticaret alanı, spor alanları, caıııi ve konul alanları bulunuyor. 

Ortaköy Mezarlığı na yaknı Samsun Yolu na yaklaşık bir kilometre mesafede yapılan Mermerciler Sanayi Sitesi'nde, mutfaktan banyoya kadar bütün detaylar düşünüldü. Sanayi sitesi yatırmılarıyla Mamak ın Ankara'nın yeni istihdam merkezi olacağını kaydeden Maıııak Belediye Başkanı Mesut Akgiil. Ankara'da ilk kez Mamak'ta uygulanan yatıranla esnafın kendisine ait sitesinin olacağını kaydetti. 


Ankara Güçlü Anadolu