Mandarin Oriental 650 milyon euro yatırımla artık Bodrum'da!

 Mandarin Oriental 650 milyon euro yatırımla artık Bodrum'da!

Dünyada 44 otelle, 25 ülkede hizmet veren ünlü lüks otel zinciri Mandarin Oriental Hotel Group yeni Mandarin Oriental otelini 650 milyon yatırımla Bodrum'da hayata geçirdi.


Uzakdoğu kökenli lüks otel zinciri Mandarin Oriental'ın Türkiye'deki ilk oteli Mandarin Oriental, Bodrum'da açıldı. 650 milyon euro yatırımla Astaş Holding tarafından hayata geçirilen proje, Bodrum, Göltürkbükü Cennet Koyu'nda 600 dönüm arazi üzerinde yer alıyor.


Dünyaca ünlü İtalyan mimar Antonio Cittero tarafından tasarlanan projede Rezidence at Mandarin Orientel adıyla lüks villalarda yer alırken bu villalardan aralarında Cem Yılmaz'ın de bulunduğu birçok ünlü mülk aldı. Mandarin otelin Türkiye'deki ikinci yatırımı ise İstanbul'da yer alacak. 


Mandarin Oriental Bodrum içerisinde birçok ünlü marka da kendi şubelerini açtı. Londra'da iki popüler restoranı olan Avustralyalı tanınmış aşçı Scott Hallsvvorth tarafından kurulan Kurochan adlı restoran da bunlardan biri. 


Otelde içinde Beymen'in özel tasarım ürünlerinin satıldığı bir mağazasında bulunduğu alışveriş dükkanlarını da var. Bunların dışında kendi ürünlerini sattığı "Mandarin Cake Shop' adlı her otelinde bulunan bir pastanesi var. Ayrıca Babylon'un Mandarin Oriental için oluşturduğu yeni markası var. "JUJU m2' adlı mekan gün içinde deniz kenarı restoranı kullanılırken geceleri yerel ve uluslararası DJ'lerin performansları sergilendiği bir bara dönüşüyor. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bölge Genel Müdürü Nejat Sarp, otelin sezonluk çalışmayacağını 12 ay boyunca açık olacağını söyledi. 


Sarp, "Ülkemizin yanı sıra Ortadoğu, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa ve Kuzey Amerika'dan gelecek konuklarımızı da ağırlayacağız. Spa merkezimiz, grubumuzun dünyaca ünlü özel konsept ve terapilerini misafirlerimizle buluşturacak. Kış sezonu için çalışmalar yapıyor olacağız" dedi. 


Mandarin Oriental Hotel Groııp'un Türkiye'deki 2 oteli ise İstanbul'da açacağını belirten Sarp, 2017 ylında Kuruçeşme Arena'nın yerinde Mandarin otelin hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi. 


Mandarin Oriental Bodrum projesinin otel kısmının tamamı güneşlenme alanı, teras veya balkona sahip, çoğu özel bahçeli ve infiniti havuzlu 109 misafir odası, 10 restoran ve bar, 2 bin 700 metrekarelik spa merkezi, iki adet balo salonu, iki toplantı odası ve helikopter pisti de yer alıyor. 


Ticari Hayat