Mebuskent'te sağlıklı yaşam merkezleri konsepti yer alıyor!

Mebuskent'te sağlıklı yaşam merkezleri konsepti yer alıyor!

Firma: Aymor Grup

Proje: Şehri Mebuskent


Ankara’da artık “yaşam merkezleri” konseptinde tasarlanan konut projelerinde Mebuskent, sunduğu “sağlıklı yaşam” imkânları ile bir adım önde.


Mebuskent, 86 bin m2’lik yeşil alanı, 23 bin adet ağaç ve bitkinin yer aldığı botanik parkı, 2.000 m2’lik spor kompleksi, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, süs havuzları, oturanların kendi organik ürünlerini yetiştireceği hobi bahçeleri ile yaşam anlayışını değiştiriyor. 


Sanayileşme ve hizmet sektörlerinin gelişimi paralelinde iş ve eğitim imkânları için uzun yıllardır büyük kentlere yaşanan hızlı göç olgusu, Türkiye’nin bir gerçeği. Topraktan kopan milyonların hızla büyüttüğü metropollerde ortaya çıkan en yaşamsal sorun ise giderek kıtlaşan sağlıklı yaşam imkânları…


Çevre, Kent ve İmar Hukuku alanındaki düzenlemeler ve yerel yönetimlerin denetimleri, bu hızlı gelişime ayak uydurmakta yetersiz kalırken, bu noktada konut yatırımcısı firmaların kendi inisiyatifi ile tasarladıkları sağlıklı yaşam imkânı sunan konut projeleri devreye giriyor. Ankara’da artık konut projeleri, sağlıklı bir çevre ve barınmanın dışındaki sosyal ihtiyaçları da bünyesinde barındıran “yaşam merkezleri” konseptinde tasarlanıyor. Bu tür konut projeleri içinde ise Aymor Grup tarafından Batıkent Çakırlar’da gerçekleştirilen Mebuskent, sunduğu sağlıklı yaşam imkânları ile bir adım öne çıkıyor. 

Öncelikle; Mebuskent’in kurulduğu Karacakaya Mevkii, 1.100 rakımla Ankara'nın en yüksek bölgelerinden biri… Bu yönüyle Mebuskent, Şehrin gürültü ve karmaşasından; egzoz gazlarıyla kirlenmiş havasından kaçanlara doğayla, yeşille iç içe, bol oksijenli bir ortamda yaşama imkânı sunuyor. Ancak bu konumuna rağmen, diğer banliyölerde yaşanan ulaşım sorunu Mebuskent için geçerli değil. Merkeze fazla uzak olmayan bakir kalmış bir alanda kurulduğu ve gelişmiş ulaşım imkânlarına sahip olduğu için Mebuskent Ankara’nın bir uçtan bir uca bağlantılı güzergâhlarına sadece 25 dakikalık mesafede bulunuyor.-Oturanlar kendi organik ürünlerini yetiştirebilecek…

388 dönümlük dev alan üzerinde kurulu 332 adet villa ve 602 dairelik 10 bloktan oluşan konut varlığıyla adeta “şehir içinde şehir” olan Mebuskent, 2.000 metrekarelik açık ve kapalı spor kompleksi, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, süs havuzları, dev otoparkı ve 7/24 kesintisiz güvenlik ile sağlıklı ve güvenli yaşam için gerekle neredeyse tüm unsurları bünyesinde barındırıyor.  Mebuskent’in yaklaşık 86 bin metrekarelik yeşil alanı içinde 23 bin adet ağaç ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik park yer alıyor. Mebuskent sakinlerine, hobi bahçelerinde kendi organik ürünlerini yetiştirme ve dolayısıyla çocuklarına sağlıklı beslenme imkânı sağlıyor. 

 

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan şu bilgileri verdi:

“Sağlıklı ve güvenli bir ortamda sunduğu “lüks yaşam” konseptine karşın Mebuskent konutlarının fiyat aralığı, alt ve orta gelir grubu için de erişilebilir düzeyde. Çift maaşlı bir ailenin yıllarca kira ödemek yerine, 4-5 yıl vadede kira öder gibi taksitlerle Mebuskent’te konut sahibi olması mümkün… “


Mebuskent’i, 1993 yılında bir şahıs firması kurulup kısa sürede hızla büyüyerek dev bir şirketler topluluğuna dönüşen Aymor Grup hayata geçiriyor. Aymor Grup bünyesinde halen, Ayhan Kardeşler, Ayhan Can Kardeşler, Angora Ahşap, Hsn İnşaat, Taşpınar ve Niğde Pazarı gibi her biri sektöründe lider konumda firmaları bulunuyor. 


projeye sor