06 / 07 / 2022

Medicana Sağlık Grubu'ndan 2 hastaneye 205 milyon dolar yatırım!

Medicana Sağlık Grubu'ndan 2 hastaneye 205 milyon dolar yatırım!

Temelleri 1992 yılında atılan ve Türkiye'nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, yeni yatırımlarla büyümesine devame diyor. Şirket bu kapsamda iki yeni hastaneye 205 milyon dolar yatırım yapıyor.Temelleri 1992 yılında atılan ve Türkiye'nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Şirket bu kapsamda iki yeni hastaneye 205 milyon dolar yatırım yapıyor. Ekonomist Dergisi'nde yer alan habere göre; İstanbul, Ankara, Sivas, Samsun, Konya ve Bursa'nın ardından geçtiğimiz günlerde İzmir'deki hastanesini de devreye alan grup, hastane sayısını 13'e çıkardı.

2 BİN YENİ İSTİHDAM

110 milyon dolar yatırım değerine sahip olan  İzmir  Konak'taki hastane, 250 yatak kapasitesi ile Ege Bölgesi'nin en büyük hastaneleri arasında yer alıyor. İzmir'de Da Vinci robotik cerrahi teknolojisinin ilk kez bir özel hastane tarafından kullanıldığını ifade eden Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, 14'üncü hastanelerini ise

Eğitime yatırım yapıyor Medicana Grubu ayrıca 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Medicana Eğitim Grubu'nu kurdu ve Medicana Bilimler Akademisi (MBA) Okullarını açtı. Grup halihazırda; İstanbul'da Göztepe ve Beylikdüzü Kampüsü, Ankara'da Eryaman Kampüsü olmak üzere üç okulu ile eğitim sektöründe de faaliyet gösteriyor. Medicana Eğitim Grubu aynı zamanda 2019-2020 akademik eğitim yılında, Fenerbahçe Üniversitesi'ni öğretime ve eğitime açarak yüksek öğrenim alanına da yatırım yaptı. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde MBA okullarının sayısını 50'ye çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Bozkurt, "2021 akademik yılında uzaktan eğitim modeliyle birlikte teknolojik altyapımızı tüm öğrencilerimize açtık" diyor.

Ataşehir'de açmak için gün saydıklarını belirtiyor. 95 milyon dolarlık yatırım değeri ile İstanbul'a dev bir sağlık merkezi kazandırılacağını söyleyen Bozkurt, "200 yatak kapasiteli Ataşehir hastanemizi bu yılın sonunda kadar hizmete açmayı planlıyoruz. İki yeni hastanemiz ile 2 bin kişiye de istihdam sağlayacağız" diyor. 2019 yılında 1,5 milyar TL ciroya ulaşan grup, bu yıl ise 1,9 milyar TL ciro hedefliyor.

Medicana International Izmir Hastanesi, yalnızca İzmir'in değil, Ege Bölgesi'nin en büyük hastanelerinden biri. Toplam 250 yatak kapasitesi olan hastane, tüm tip branşlarında faaliyet gösterecek. İzmir Hastanesi'nin de SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet göstereceğini belirten Bozkurt, "Medicana Sağlık Grubu, 2008 yılından bu yana dünyanın 164

farklı ülkesinden gelen hastalara sağlık hizmeti veriyor. Hedeflerimiz, İzmir'e Ege'ye hizmet vermenin yanı sıra hastanemizle beraber şehri, sağlık turizmi için bir merkez haline getirmek" diyor.

DİJİTAL HİZMETLER

Bugün 7 bin çalışanı ile hizmet veren Medicana Grubu; Covid-19 ile beraber hastanelerinde yeni sağlık hizmetleri de geliştirdi. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dönemi sonrası, dijital teknolojinin sağlık hizmet sunumuna entegrasyonu hızlandı. Buna paralel olarak kronik hastaların evde takibi için geliştirmeler yapıldığını dile getiren Bozkurt; "Dijital teknolojik olanakların kullanımı sağlandı. Hastane içi taze havaalanları yaratıldı" diye ekliyor.

Medicana International İzmir Hastanesi hizmete girdi!