01 / 07 / 2022

Mehmet Kılıçlar: Turizm için yeni arayışlara yönelmeliyiz!

Mehmet Kılıçlar: Turizm için yeni arayışlara yönelmeliyiz!

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Başkent'te turizmi daha çekici kılacak yeni arayışlar gerektiğini belirtti. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seçim Aydın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Kılıçları ziyaret etti.Turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin ortak ekonomik ve sosyal menfaatlerini korumak, işletmelerin verimli çalışmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan bir dernek olduklarını belirten Aydın, "Turizm sektörünün gelişmeye başladığı 1984 yılından itibaren dernek olarak sektörün daha iyiye gitmesi için çalışıyoruz" dedi. 10 BİN KATILIMCI BEKLENİYOR...

Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Toplantısının 12-24 Ekim 2015 tarihlerinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde Ankara'da yapılacağını ve dernek olarak bu toplantıya destek vereceklerini belirten Aydın, toplantıya 10 bin civarında katılımcı beklediklerini sözlerine ekledi. Kılıçlar ise günümüzde turizm sektörünün ekonomik gelişme açısından vazgeçilmez bir değer haline geldiğini söyledi. 


Kılıçlar, "Sektör, dinamik yapısı ile ilimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasındaki itici güçlerden biridir. 

Ankara olarak turizm gelirlerinden daha fazla pay alabilmek için turizmi daha çekici kılacak yeni arayışlara yönelmek gerekiyor. Bu anlamda sektörde görev yapan girişimci insan kaynağımız, ilimizin en önemli zenginliklerinden. Şehrimizde bugün itibariyle turizm işletme belgeli 159 konaklama tesisinde, toplam 11 bin 76 oda ve 22 bin 177 yatak kapasitesi mevcuttur. Mevcut kapasiteyi en verimli şekilde kullanmak gerekiyor" diye konuştu. 


Habertürk Ankara