Mehmet Özhaseki: Bütçeyi canımız gibi koruduk!

Mehmet Özhaseki: Bütçeyi canımız gibi koruduk! Mehmet Özhaseki: Bütçeyi canımız gibi koruduk!

"Ortada bir bütçe var, buna asla yan gözle baktırmayız." diyen Cumhur İttifakı'nın AK Partili Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş için "Projesi olmadan insanların önüne çıkılır mı?" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı'nın AK Partili Yenimahalle Belediye Başkanı Adayı Veysel Tiryaki'nin  Ankara  Ticaret Odası (ATO) Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, adaylığı belli olduktan sonra projelerini açıkladığını belirtti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, CHP adayına da televizyon aracılığıyla haber gönderip projesini anlatmasını istediğini dile getiren Özhaseki, şöyle konuştu: "Projesi olmadan insanların önüne çıkılır mı? Anadolu'daki bizim için kıymetli küçücük de olsa illerin başına gelenler, ilçelerde aday olanlar, beldelere bile aday olanlar kitap bastırıyorlar, diyorlar ki, 'Benim şu projelerim var, size şunu yapacağım.' Sen Ankara'da adaysın daha bir cümle bile söylemedin. 'Bu nasıl iştir' diye sıkıştırdığımızda, beni de hayretler içerisinde bırakan özellikle belki de çok hüzünlenmeme sebep olan bir cümle geldi. 'Olmaz olur mu projem, söyledim ama bizim Cumhur İttifakı'nın adayı dinlememiş. 'Neymiş? Su parasını düşürecekmiş. 'Eyvah' dedim. Türkiye'de yerel yönetimlerle ilgili bu konuda iki satır kitap okuyan herkes bilir ki, su, ekmek ve otobüs fiyatları hiçbir zaman proje değildir, tarifedir."

Özhaseki, 1994 yılında İstanbul'da sıkıntılar yaşandığını dile getirerek, AK Parti ile hizmet belediyeciliğini başlattıklarını kaydetti.. Özhaseki, "'Kimseyi ayırmayacağız' dedik. Kimsenin, 'dinine, imanına, mezhebine, bakmayacağız' dedik. 'Biz hizmet üreteceğiz, mazerette üretmeyeceğiz' dedik. Ve bir bütçe var ortada, buna asla yan gözle baktırmayız. O bütçeyi canımız gibi, malımız gibi koruduk ve söylediğimiz bütün hizmetleri yaptık. Şimdi Ankara'nın 25 ilçesindeki 3 arkadaşımız MHP'den, 22'si AK Parti'den. Birbirimizden farkımız var mı? Yok. Neden yok? Biz yerli insanlarız, milli insanlarız. Kafamız ne Pensilvanya'da ne de Kandil'de. Helal oylarımızı çaldırmamak hepimizin görevi. Gece gündüz demeyeceğiz, tatil dinlemeden çalışacağız" şeklinde konuştu.

 

Mehmet Özhaseki: Ankara'nın planlarını ben hazırladım!

Mehmet Özhaseki: Ankara'yı büyütecek yeni projeler hazırlıyoruz!