Melikşah Utku: Mega projeler heyecan veriyor!

Melikşah Utku: Mega projeler heyecan veriyor!

2023 hedefleri doğrultusunda yaratılan mega projelerin heyecan yarattığını söyleyen Albaraka Türk Genel Müdürü Utku, “Dünyanın da radarında olan ulaşım, altyapı, enerji ve savunma alanlarındaki mega projelerimizin mali büyüklüğü 130 ülkenin milli gelirini geride bıraktı” dedi


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, 2016 yılında yaşanan hain darbe teşebbüsüne rağmen Türkiye ekonomisinin 2017 yılında da büyümeye devam ettiğini söyleyen Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, "Türkiye'nin 2023'e kadar kişi başına düşen 25 bin dolarlık gelirle, 2 trilyon dolarlık bir ekonomi olacağını söyledi. 500 milyar dolarlık ihracatla dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olma hedefine biraz sarkma ile orta uzun vadede ulaşmanın mümkün olduğunu söyleyen Utku, "Ülkemiz hem kalifiyeli işgücü olarak hem de dinamik genç nüfusu bakımından bu hedefleri gerçekleştirme konusunda büyük bir potansiyele sahip. Dünyadaki trendlere ve gelişmelere ayak uydurmamız halinde bu hedefleri gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.

İTHALATA BAĞIMLILIĞI AZALTMALIYIZ


2023 hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen mega projelerin heyecanlandırdığını söyleyen Utku, sözlerine şöyle devam etti: "Dünyanın da radarında olan ulaşım, altyapı, enerji ve savunma alanlarındaki mega projelerimizin mali büyüklüğü 130 ülkenin milli gelirini geride bırakmıştır. Nükleer Santral, Üçüncü Havalimanı, Kanal İstanbul, TANAP ve İstanbul Finans Merkezi gibi projelerle ülkemizin çehresi değişecek."