25 / 03 / 2023

Meta’dan Kahramanmaraş depremi için yardım kararı!

Meta’dan Kahramanmaraş depremi için yardım kararı!

Teknoloji devi Meta, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma sebep olan deprem için yapılan yardımları duyurdu. İşte detaylar…6 Şubat’ta Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem adeta dünyayı ayağa kaldırdı. Bu sarsıntılar, merkezi Kahramanmaraş başta olmak üzere 10’dan fazla ilde yıkımlara neden oldu. Depremin hemen ardından birçok şirket, destekte bulunarak yaraların sarılması için seferber oldu. Son olarak Meta da deprem için yapılan yardımları duyurdu.

META’DAN KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ İÇİN YARDIM!

Deprem için şu ana kadar Google’dan Amazon’a, Huawei’den TikTok’a kadar birçok şirket yardım yaptı. Şimdi ise Meta, kısa süre önce resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı blog gönderisi ile Türkiye’de meydana gelen deprem için yapılan destekleri kamuoyuyla paylaştı.

Meta’dan Kahramanmaraş depremi için yardım kararı!

GÜVENLİK KONTROLÜ VE TOPLULUK YARDIMI ÖZELLİĞİ ETKİN

Facebook’ta Güvenlik Kontrolü özelliği Türkiye ve Suriye’de etkin hale getirildi. Kullanıcılar, kendilerini güvende olarak işaretleyebilir, ayrıca arkadaş ve ailelerine iyi olduklarını duyurabiliyor. Şu ana kadar yüz binlerce kişi bu özellikle ailelerine iyi olduğunu bildirdi. Ayrıca insanların yardım istemeleri ve depremden etkilenenlere yardım etmek isteyenler için Topluluk Yardımı Özelliği de aktif hale getirildi.

 
Geri Dön