Meydan Ardıçlı markaların radarında! Ticari alanlara rekor talep!

Meydan Ardıçlı markaların radarında! Ticari alanlara rekor talep!

Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding ortaklığıyla Esenyurt’ta inşa edilen 'Meydan Ardıçlı' projesi, ulusal ve uluslararası markaların radarında. Dev projede 2 ticari blokta yükselen alışveriş ve eğlence imkânı sunan sokak ve caddelerden oluşan 125 ticari üniteye rekor talep geldi.


Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding ortaklığıyla Esenyurt’ta hayata geçirilen 'Meydan Ardıçlı' projesi, ulusal ve uluslararası markaların radarında... 

'Meydan Ardıçlı' projesi Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding ortaklığıyla inşa ediliyor.

Dev projede 2 ticari blokta yükselen alışveriş ve eğlence fırsatı sağlayan sokak ve caddelerden oluşan 125 ticari üniteye rekor talep geldi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından özel olarak onaylanan projede dünya markası cafe ve restoranlar yer alıyor. Yerel market zincirleri de talepte ilk sırada bulunuyor. Eğitim kurumları ve otel zincirleri gibi kurumlardan büyük çaplı kiralama talepleri geliyor. Ticari alanların yüzde 70’i satıldı. 

‘Meydan Ardıçlı’ lansmana çıktığı günden bu yana yatırım ve oturum amaçlı satın alma eğilimi gösteren yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılıyor. Kovid-19 sürecinde Türkiye’nin sergilediği örnek mücadele, uluslararası yatırımcıların projenin ticari alanlarına yönelik talebini ikiye katladı. 2018'de satışa çıkan projedeki ilk etap ticari alanların tamamının satışı, geçtiğimiz yıl gerçekleştirildi. Ticari alanların 2’inci etabının satışları, normalleşme dönemi ile birlikte hızlandı.

Meydan Ardıçlı markaların radarında! Ticari alanlara rekor talep!

Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding’in sektördeki deneyimi ve finansal gücü ile Esenyurt’ta yükselen Meydan Ardıçlı projesinin her dönemde talepte önde gittiğini vurgulayan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, konuyla ilgili şunları kaydetti: 

Türkiye’nin virüsle mücadelesi yabancı yatırımcıyı hareketlendirdi

“67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari üniteden oluşan projemiz, konumu ve donanımından aldığı güçle yüksek prim potansiyeline sahip. Bu özelliğiyle 2018 yılından bu yana her dönemde talepte hız kesmedi. Pandemi döneminde de online ortamda satışlarımızı aynı hızla sürdürdük. Pandemi sonrasında haziran ayında başlayan normalleşme süreciyle özellikle uluslararası yatırımcılar tarafından ciddi bir talep artışıyla karşılaştık. Türkiye pandemi döneminde global ölçekte güven tazeledi. Örnek bir mücadele sergiledi. Projemize gelen talep bunun bir yansımasını oluşturuyor. Yabancı yatırımcı, ticari yatırımlarında ibreyi Türkiye’ye doğrulttu.”

Projenin ticari alanlarına ilişkin bilgileri paylaşan Özyurt, şöyle konuştu:

45 ticari üniteye büyük çaplı kiralama talebi

“Projemizin ilk etaptaki 30 ticari ünitenin satışını, lansmana çıktığımız ilk yıl tamamlamıştık. 2’nci etap satışlarımızda talep patlaması yaşanıyor. Tüm ticari alanların yüzde 70’inin satışını gerçekleştirmiş durumdayız. Geri kalan ticari ünitelerinin de kiralama görüşmelerini sürdürüyoruz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından özel olarak onaylanan projemizde uluslararası ve Türkiye genelinde marka oluşumunu tamamlamış cafe ve restoranlar yerini aldı. Yerel market zincirleri de talepte önde gidiyor. Eğitim kurumları ve otel zincirlerinden gibi büyük çaplı kiralama talepleri geliyor. Ticari alanlarımızın büyüklükleri 60 metrekare ile 2500 metrekare arasında değişiyor.

Yatırımcısını kendi seçen proje

Tamer Özyurt, markalı konut projeleri arasında konumu, tasarımı ve donanımıyla fark yaratan projenin ticari alanlarına gelen talepleri ince eleyip sık dokuduklarına dikkat çekerek, “Projemiz üstün konumuyla kendi yatırımcısını kendi seçiyor. Ticari alanlarımızda bizi en iyi temsil edecek markalara odaklanıyoruz. Bunu yatırımcılarımıza karşı en önemli sorumluluğumuz olarak görüyoruz” diye konuştu. 

Meydan Ardıçlı markaların radarında! Ticari alanlara rekor talep!
 
545 milyon TL’lik yatırım

Teslim aşamasına geçmeden yüzde 70’inin satışının tamamlandığı proje, bilinen daire büyüklüklerinden farklı seçenekleri ve dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek yapılan meydanı ile İstanbul için “Yeni Yaşam Dalgası” olarak nitelendiriliyor. 545 milyon TL’lik yatırımla 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile kamuya açık alışveriş ve eğlence fırsatı sunan sokak ve caddeleri bulunan proje, her türlü ayrıntıya yer verilen donanımıyla sektöre üst düzey bir boyut kazandırıyor. İlk etabınteslimlerinin tamamlandığı projenin 2’nci etabının yılsonuna doğru, kalan kısmının ise 2021 yılında teslim edilmesi hedefleniyor. 

Geçmişin nostaljik mimari tasarımı, modern mimariyle birleşti

Esenyurt’ta 2 ve 7 kat arasında değişen bloklardan oluşan, yatay mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak yapılan Meydan Ardıçlı, geçmişin nostaljik cumbalı mimari tasarımını, bugünün modern mimarisiyle buluşturuyor. Paris’ten Roma’ya New York’tan İstanbul’a kadar dünyanın en büyük metropollerinin meydanlarından esinlenerek hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, konumu ve donanımından aldığı güçle bölgenin sosyal hayatına üst düzey bir boyut kazandırıyor. Kamuya açık alışveriş ve yeme- içme mekânlarından oluşan cadde ve sokaklarıyla İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden Esenyurt’un çekim merkezi olarak konumlanan proje, zengin sosyal dokusuyla, İstanbul’a dünyanın en büyük metropolleriyle yarışan nitelikte görkemli bir meydan kazandırıyor. 

24 saat yaşayan proje

Sokak sanatçılarının eserlerini sergileyebilecekleri alanlardan, içerisinde dünyaca ünlü markaların yer verildiği alışveriş markalarından, cafe ve restoranlara kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü cadde ve sokakları, su ve ışık oyunlarıyla 24 saat yaşayacak olan proje, İstanbul’un sosyal hayatına dinamik bir yapı kazandıracak. 

12 bin metrekarelik yeşil alanda doğa ile iç içe

Konforlu bir yaşam alanı olarak her ayrıntının düşünüldüğü projede 12 bin metrekare büyüklüğüne sahip yeşil alan ve yer altı otoparkları bulunuyor. Yanı başında bulunan metro istasyonuyla, civardaki üniversite, hastane ve okullara yakınlığı ile de ön plana çıkıyor.

Web: www.meydanardicli.com.tr    

Tel: 0850 460 9070