Çukurova Balkon

Mövenpick Hotels & Resorts Türkiye’deki üçüncü otelini açtı!

 Mövenpick Hotels & Resorts Türkiye’deki üçüncü otelini açtı!  Mövenpick Hotels & Resorts Türkiye’deki üçüncü otelini açtı!

Uluslararası otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü otelini Ankara’da açtı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İsviçre kökenli markanın Başkan ve CEO’su Jean Gabriel Peres, Türkiye’deki yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, “İsviçre’nin hizmet ve otelcilik sektöründe önde geldiği, kendi tarzı olan ve tercih edilen işler yaptığı bir gerçek. Türkiye bizim için çok önemli. Burada portföyümüze hem iş hem de tatil otelleri katmak istiyoruz. Kayseri, Gaziantep ve Bursa’da otel işletmek için planlarımız var. Antalya’da bir resort, hatta golf oteli istiyoruz. Ayrıca, İstanbul’da da iki yeni otel planlıyoruz. Yatırımcılarla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.


Boğaz ve yeni havalimanı öncelikli


Mövenpick Otel İstanbul Genel Müdürü ve Türkiye Bölge Müdürü Frank Reichenbach da Mövenpick Hotels’in Türkiye’de 2011’i 50 milyon TL gelirle kapattığını, 2012’de 60 milyon ve 2013’te 80 milyon TL beklediklerini açıkladı.


Reichenbach, şunları söyledi:


“Doluluk oranlarımız yüzde 70 ortalamasında. Ankara’daki otel haziranda açıldı. 2013’te etkisi daha iyi gözlenecek.

İstanbul’da iki yeni otel için Boğaz’a, tarihi yarımada ve yeni havalimanının yapılacağı güzergâhlara bakıyoruz.”

Ankara Oteli'nin Söğütözu'ndeki eski Varan arsasında inşa edilen 50 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu, işletme için İsviçreli grupla anlaştıklarını söyledi. Pekuysal, 1 ay içinde Gümüşsuyu'nda bir otel açacaklarını, Yenibosna'daki arazilerini de otel yatırımına çevireceklerini kaydetti.


Menekşe ATASELİM / Habertürk