09 / 08 / 2022

Murat Binici kimdir?

Murat Binici kimdir?

AREA Gayrimenkul ve Proje Danışmanlık markasının kurucularından olan Murat Binici kimdir? Murat Binici bugüne kadar hangi işlere imza attı?Murat Binici, 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğrenimini Ahmet Cevdet Paşa İ.O yapan Murat Binici, AREA Gayrimenkul Geliştirme Proje Danışmanlık şirketinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lise eğitimini Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi tamamladıktan sonra lisans öğrenimi Anadolu Üniversitesinde yapmıştır. Burada İşletme eğitimi aldıktan sonra Marmara Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve Para Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Murat Binici, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra önce Dumankaya İnşaat ardından Ağaoğlu şirketler grubu gibi sektörün lokomotifi firmalarda yetişmiş, ekipler kurmuş ve yönetmiş, hedeflerinin üzerinde başarılar elde etmiştir.


İngilizce bilen Murat Binici bekardır ve çocuğu yoktur.

Murat Binici, AREA Gayrimenkul ve Proje Danışmanlık markasının kurucularındandır. 2014 yılı Mart ayında güven, şeffaflık ve kaliteli hizmet ilkeleriyle yola çıkan şirket, müşteri portföyüne sunduğu fırsatlarla, minimum risk maximum kazanç sağlamayı hedeflemiştir. Her türlü taşınmazın alım, satım ve kiralanmasında yatırımcılara alternatifler sunarken, gayrimenkulü potansiyel müşterilere tanıtma görevini de üstlenir.

AREA Gayrimenkul ve Proje Danışmanlık markası ile İstanbul’un merkezi bölgelerinde geliştirilen lüks konut+ofis+ticari alan niteliğindeki projelerin 2.El satış&kiralama faaliyetlerini yürütmektedir. Bu faaliyetleri anlık değerlendirmeler ile değil, geçmişten gelen birikim, geleceğe yönelik öngörülerle şekillendirmektedir. Sektörde yaşanan gelişmeleri, farklılıkları önce doğruyu görmek, sonra gerçekçi yorumlamak, ardından da hedeflere yönelik biçimlendirerek sürdürmektedir.


Alırken de kazanın, satarken de! sloganıyla yoluna devam eden firma, gayrimenkulün yalnızca bir inşaa yada alım-satım olmadığı göstermeye çalışmaktadır. Satır araları doğru okunması gereken bir kitaptır. Bu nedenle, doğru okuyucuya ve yorumcuya, kısacası bir danışmana ihtiyaç duyulur.

Bizde işte tam burada bahsi geçen yorumcularız. Yani danışmanlar. Ancak bir farkla... Biz yalnızca kitabın aralarını okumuyoruz. Aynı zamanda kitaba yeni satırlar ekliyoruz. Bunu da her geçen gün daha büyük bir güç ile yapıyoruz.

Büyüyen ve genişleyen gayrimenkul sektörü içinde var olmak; gerek proje ya da tekil gayrimenkul sahibi için, gerek kiralamak ya da satın almak isteyen taraf için, gerekse yatırımcı için öncesi sonrası ile bir süreçtir. Bu sürecin her aşamasında var olmak için, siz Türkiye’nin neresinde olursanız olun, biz sizin yanınızdayız.