Murat Kurum: İşleri şirket mantığında yürütmek istiyoruz!

Murat Kurum: İşleri şirket mantığında yürütmek istiyoruz! Murat Kurum: İşleri şirket mantığında yürütmek istiyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Yeni hükümet sisteminde hızlı hareket etmek, hızlı karar almak, bir şirket mantığında inşallah işleri yürütmek istiyoruz. Buna ilişkin tüm Türkiye'de birçok projemiz var" dedi...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile çeşitli programlara katılmak için geldiği Konya'da, valiliği ziyaret etti.

Bakan Fahrettin Koca, üniversite, eğitim-araştırma, devlet ve özel sektör işbirliğiyle iş gücünü bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Koca, Konya'da yapımı devam eden Şehir Hastanesi'ni 2019 yılında tamamlayacaklarını vurguladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Koca, "Sağlıklı yaşam ve alışkanlıkların değiştirilmesiyle ilgili millet bahçesine birtakım farklı yaklaşımlarımız olacak. Onun ilk örneğini de inşallah 100 günlük eylem planında olan millet bahçesinde hayata geçirmiş olacağız." diye konuştu.

"İşleri şirket mantığında yürütmek istiyoruz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 100 günlük icraat programını değerlendirdi. Planlar arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına dair 41 madde bulunduğunu hatırlatan Kurum, "Yeni hükümet sisteminde hızlı hareket etmek, hızlı karar almak, bir şirket mantığında inşallah işleri yürütmek istiyoruz. Buna ilişkin tüm Türkiye'de birçok projemiz var. Bu projelerin içinde Konyamız da var. İnşallah yerel yönetimlerimizle, valiliklerimizle bunu el birliği içerisinde tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

Kurum, "400 eylemimiz var. 100 gün içerisinde inşallah bunların bir kısmını tamamlayacağız, bir kısmına da başlayacağız." dedi. 

Konya'ya şehrin problemlerine değinen Kurum sözlerine şöyle devam etti; "Konya şehircilik anlamında düzenli bir şehir. Gecekondusu olmayan, düzenli bir şehrimiz. Biz de aldığımız bayrağı daha yukarı nasıl taşıyabiliriz, bulunduğu yerden yukarı nasıl taşıyabiliriz, bunun çabası içerisinde olacağız. Konya'da alt gelir gruba yönelik konutla alakalı bir yer çalışması olacak. İnşallah yakın zamanda burada konut üretimi yapacağız. Alt gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik, onların alabileceği bir konut çalışmamız olacak." 

Kurum, 100 günlük eylem planı dahlinde bazı Millet Bahçeleri'nin yapımına başlayacaklarını, bazılarını da tamamlayacaklarını ifade etti. Kurum, "Biz milletimize hizmet etmek adına, tevazu göstererek üretmek adına yapılması gereken neyse bir teknik eleman olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak, bir vatandaş olarak, bir hemşehriniz olarak, bunların hepsini inşallah el birliği içerisinde yapmaya geldik." dedi.