Murat Yıldıran Martı GYO‘nun yeni genel müdürü

Murat Yıldıran Martı GYO‘nun yeni genel müdürü

Türkiye'nin turizm odaklı ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak öne çıkan ve Çerkezköy'de yapılmaya başlanan Narin Park'la konut sektöründeki ididasını da ortaya koyan Martı GYO' da görev değişikliği gerçekleşti.Buna göre Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Emre Narin, yönetim kurulundaki görevini sürdürmeye devam ederken Genel Müdürlük bayrağını finans sektörünün deneyimli isimlerinden Murat Yıldıran'a devretti.

1962 doğumlu Yıldıran, Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. ODTÜ Ekonomi bölümünün ardından Amerika'da Southeastern Üniversitesinde Financial Management üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra profesyonel iş yaşamına Türkiye Ekonomi Bankası'nda başladı. Ardından Kamu Ortaklığı İdaresinde Proje Yöneticisi olarak görev yapan Murat Yıldıran bu dönemde Petkim, Türk Hava Yolları gibi kuruluşların özelleştirme programlarında çalıştı. 1990 – 1993 yılları arasında Midland Bank'ta Ticari Bankacılık ve Kurumsal Krediler departmanlarında müdür olarak görev yapan Murat Yıldıran, Gima, Çukurova Elektrik gibi kurumların özelleştirilmesinde başta Türk hükümeti olmak üzere, Romanya, Polonya gibi ülkelerin hükümetlerine de özelleştirme çalışmalarında danışmanlık yaptı. 1993 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'na geçen Yıldıran, bankanın Azerbaycan, İngiltere, Slovenya ve Arnavutluk temsilciliği görevlerinde bulundu. 2007 yılının Temmuz ayından itibaren Çalık Holding'te Balkanlardan ve Güneydoğu Avrupa'dan sorumlu direktör olarak görev yaptıktan sonra 05.02.2008 tarihinde Martı GYO'nun Genel Müdürlüğüne atandı. Murat Yıldıran İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

 

Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin; çeşitli ülke pazarları ve proje finansmani konusundaki engin deneyimini bundan sonra Martı GYO ile paylaşacak olan Yıldıran'ın bünyelerine katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.