Nef arsa geliştirip satacak!

Nef arsa geliştirip satacak!Gayrimenkul şirketi Nef, konut ve öğrenci yurdu yatırımlarından sonra yeni bir alana daha adım attı. Nef yeni yılda arsa geliştirip satacak.


Markalı konut üreticisi olan Nef şimdi de arsa geliştirip satacak. Arsaların master planını yapan firma taşınmazları parsel ve hisse olarak satıyor. Arsa satışı yapılan ilk proje ise Kırşehir’de bulunuyor. Firma, Türkiye’nin en büyük 3. baraj gölü olan Hirfanlı Barajı’na 1 kilometre cepheli ‘Nef City 82’ adında yeni bir proje hayata geçiriyor. 2.5 milyon metrekarelik projedeki arsalar 12 bin 818 lira peşinat, 49 ayda 610 liralık taksitlerle satılıyor. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; 2019 yılını değerlendiren, yeni dönem hedeflerini anlatan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Arsa geliştirip satma işine Anadolu’nun diğer illerinde de devam edeceğiz. İstanbul’a yakın bir yerde de bu tip proje planlıyoruz. Bu şekilde hem güvenli arsa yatırımı yapma imkânı sağlayacağız, hem de alan kişiler hobi evleri gibi yapılarla doğayla iç içe olacak” dedi.

EV İHRACATI YAPACAK

Teknolojiyi ve yeni gelişen sistemleri kullanarak inovatif çalışmalarına önemli yatırımlarda bulunan Nef, yurtdışına ‘küçük evleri’ taşıyacak. Küçük metrekareli evlerin iç dizaynını Türkiye’de üretip bu evleri konteynerlerle yurtdışına götürüp orada montajını yapacaklarını söyleyen Timur, “Pilot uygulamayı Almanya’da yapmayı hedefliyoruz. 2 yıldır dünyanın en ünlü tasarımcılarından biriyle çalışıyoruz. Burada hedefimiz evlerde metrekareleri en küçük ayrıntısına kadar kullanmak. Bu yolla hem yurt dışındaki yüksek işçilik maliyetlerini aşağı çekecek, hem de ülkemizdeki tedarikçilerin yurtdışına açılımını sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

Markalı arsa dönemi

Yılı 900 milyon liranın üzerinde bir ciroyla kapatacaklarını söyleyen Erden Timur, yıl içinde 782 konut sattıklarını açıkladı. Timur, “2020’de ciromuzu yüzde 30’un üzerinde artışla 1.2 milyar liraya yükseltmeyi öngörüyoruz. 2019’da teslim ettiğimiz konut sayısı 2 bini geçti. Gelecek yıl için de hedefimiz 2 bin konutu teslim etmek” şeklinde konuştu. 2019 yılında ağırlık verdikleri yurtdışı açılımını 2020’de de devam edeceklerini anlatan Erden Timur, Londra’da içinde bulundukları projelerde teslimlerin yapıldığını ve yaşamın başladığını kaydetti. Timur, “Brooklyn’deki projemizde de inşaat başladı. Kazakistan’ın başkenti Almatı’da da inşaatı başlattık. Tüm bu projelerin toplam değeri 507 milyon dolar. Avrupa’da yeni dönemde Almanya öne çıkıyor. Biri Frankfurt biri Hannover’de olmak üzere iki proje için çalışmalara başladık. Almanya’da üç proje daha geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında New York ve Almatı’da da var olan projelerimize ilave olarak birer yeni projeyi daha hayata geçireceğiz” dedi.

YURT VE KONUT YATIRIMI YOLDA

Yurtiçinde yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Timur, “Bu yıl İstanbul’da iki proje hedefimiz var. Bunların biri Beykoz’da olacak. Bu iki projenin dışında Bebeköy’de restoran, otel, rezidans ve bir de ünlü bir sağlık merkezini içeren karma model kurma hedefimiz var. 2020’de Çekmeköy’deki projenin yeni etabını satışa açacağız. Bodrum’da ise küçük metrekareli ama fiyat olarak daha ulaşılabilir proje için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Timur, ayrıca öğrenci yurdu markaları Novu ile yeni yatırımlar amaçladıklarını ve Sütlüce ile Kağıthane’deki arsalarında yeni yurtlar inşa etmek için hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.

Nef'ten Beykoz ve Çekmeköy'e yeni proje!

Nef yeni yıla yeni hedeflerle giriyor!