25 / 05 / 2022

One Tower AVM'deki mağazaların yüzde 90'ı hizmet vermeye başlayacak!

One Tower AVM'deki mağazaların yüzde 90'ı hizmet vermeye başlayacak!

Ankara’nın özel bölgesi Oran’a canlılık getiren One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi, özellikle kadın ve çocuklara hitap eden marka karmasıyla kısa sürede Ankara’nın “dişi” alışveriş merkezi olarak tanınmaya başladı.İTO Yatırım tarafından hayata geçirilen ‘Başkent’in zirvesi’ One Tower Kule Konut projesinin hemen altında yer alan One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Genel Müdürü Ferhat Bank, alışveriş merkezinin ‘sıcak ve samimi’ kurgusunu zengin marka karmasıyla bütünleştirdiklerini belirtti. Başkent’teki AVM anlayışına ‘level’ atlatmak istediklerini belirten Bank, “One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde ziyaretçilerin yalnızca alışveriş yapması değil, sosyalleşebilmelerini de arzu ediyoruz. Bu kapsamda da her yaş grubunun kaliteli zaman geçirebileceği, eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapacak, zengin marka karmasıyla da aranan her şeyin bir arada bulunabileceği bir yaşam merkezi kurguladık” dedi.


Ferhat Bank, 30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin seçkin mağazalarıyla herkese hitap ettiğini, ancak kadın ve çocuklara pozitif ayrıcalık tanıdıklarının altını çizerek, şunları söyledi:


“Bölgenin ihtiyaç duyduğu alışveriş ve yaşam merkezi eksiğini giderecek One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi’de özellikle alışverişe daha fazla zaman ayıran kadınlar ve çocukların sevdiği çok sayıda marka yer alıyor. Giyim, ayakkabı ve aksesuar mağazalarının yanı sıra geniş bir ev tekstili, kozmetik, çocuk giyim ve oyuncak yelpazemiz bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde Oran, hatta tüm Ankara, One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile ‘dişi’ AVM konseptiyle tanıştı. İddia ediyoruz, özellikle kadınların en sevdiği AVM, One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi olacak. Bu ayın sonuna kadar mağazaların yüzde 90’ı hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca ziyaretçilerimiz eğlenceli sürprizler ve farklı etkinliklerle de One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin farkını yaşayacak.”Bu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi kadın ve çocuklara hitap eden markaları ile Ankara'nın 'dişi AVM'si olmayı başardı

İTO Yatırım tarafından hayata geçirilen 'One Tower Kule Konut Projesi'nin hemen altında yer alan 'One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin Genel Müdürü Ferhat Bank, alışveriş merkezinin 'sıcak ve samimi' kurgusunu zengin marka karmasıyla bütünleştirdiklerini belirtti. Başkentteki AVM anlayışına 'level' atlatmak istediklerini belirten Bank, "One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde ziyaretçilerin yalnızca alışveriş yapması değil, sosyalleşebilmelerini de arzu ediyoruz. Bu kapsamda da her yaş grubunun kaliteli zaman geçirebileceği, eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapacak, zengin marka karmasıyla da aranan her şeyin bir arada bulunabileceği bir yaşam merkezi kurguladık" dedi. 


POZİTİF AYRIMCILIK VAR 

30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin seçkin mağazalarıyla herkese hitap ettiğini, ancak kadın ve çocuklara pozitif ayrıcalık tanıdıklarının altını çizen Ferhat Bank şöyle konuştu: "Bölgenin ihtiyaç duyduğu alışveriş ve yaşam merkezi eksiğini giderecek One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi'de özellikle alışverişe daha fazla zaman ayıran kadınlar ve çocukların sevdiği çok sayıda marka yer alıyor. Giyim, ayakkabı ve aksesuar mağazalarının yanı sıra geniş bir ev tekstili, kozmetik, çocuk giyim ve oyuncak yelpazemiz bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde Oran, hatta tüm Ankara, One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile 'dişi' AVM konseptiyle tanıştı." Bank "Bu ayın sonuna kadar mağazaların yüzde 90'ı hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca ziyaretçilerimiz eğlenceli sürprizler ve farklı etkinliklerle de One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin farkını yaşayacak" dedi. 


Yabancı yatırımcı için doğrudan uçuş şart


Ekonomisinin yüzde 65'i inşaat sektörüne dayalı başkent Ankara'da inşa edilen projeler diğer şehirlerden yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Ankaralı sektör temsilcileri ise yabancı yatırımcıları çekmek için 'doğrudan uçuş'ların artırılmasını istiyor. Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş "Yabancı yatırımcıyı başkente çekecek adımlar atılmalı. Bunun öncelikli yolu da kentin en büyük sıkıntılarından 'doğrudan uçuş' probleminin çözülmesinden geçiyor. Doğrudan uçuşlar sayesinde süreler kısalacak, yatırımcının önü de açılmış olacak. Sabah Katar'daki evinden çıkan yabancı yatırımcı uçağa atlayıp Ankara'ya gelerek, konut projelerini gezip akşam yeniden evine dönebilecek" diye konuştu. 


'Konfor lüks değil, yaşam hakkı'


Ankara'da hayata geçirdiği projelerle şehrin konut anlayışına yeni bir soluk getiren YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya "Bizler insan haklarının kaliteli bir hayatla anlam kazanacağına inanıyoruz. Kaliteli bir hayat da sıcak bir yuvada başlar. Biz bu gerçekten yola çıkarak insanların iyi vakit geçirebileceği, kaliteli ve konforlu yaşam alanları inşa ediyoruz. Köşk İkizleri, Vadi 2000, Vadi 3000 ve Vadi 5000'in ardından son projemiz Nefis Çankaya Evleri'nde de bu yaklaşımla yola çıktık. Henüz inşaat aşamasında olmasına rağmen projemize gösterilen yoğun ilgi de doğru yolda ilerlediğimizin kanıtı" dedi. 


Sabah