Çukurova Balkon

Ordu'daki Rus Pazarı Altınordu Belediyesi'ne devredildi!

Ordu'daki Rus Pazarı Altınordu Belediyesi'ne devredildi! Ordu'daki Rus Pazarı Altınordu Belediyesi'ne devredildi!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu'daki Rus pazarı olarak bilinen yaklaşık 6.5 dönümlük alan üzerindeki mülkiyet hakkını Altınordu Belediyesine devretti.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde Rus pazarı olarak bilinen yaklaşık 6.5 dönümlük alan üzerindeki mülkiyet hakkını Altınordu Belediyesine devretti. 


Büyükşehir Belediye Başkanı  Enver Yılmaz,  Rus pazarının mülkiyet hakkını Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın isteği üzerine Altınordu Belediyesine devrettiklerini açıkladı. Devirle birlikte Rus pazarı üzerinde uygulanacak yeni projelerin tamamı, Altınordu Belediyesi tarafından yürütülecek. BAŞKAN YILMAZ, “ALTINORDU BELEDİYEMİZ PROJEYİ TEK ELDEN YÜRÜTECEK”Başkan Enver Yılmaz, “Rus pazarı olarak bilinen mevkide, mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait yaklaşık 6.5 dönümlük bir alan vardı. O alana yönelik hem bizim hem de Altınordu Belediyemizin farklı projeleri bulunmaktaydı. Uygulamada zorluk yaşanınca oradaki esnaflarımızın durumu, taşınma süreci ve uygulanacak projelerin tek elden daha rahat yürütülebilmesi için Altınordu Belediye Başkanımızla mutabakata vardık. Alandaki mülkiyet hakkımızın tamamını Altınordu Belediyesine devretmek suretiyle o sahadan tamamen çıktık. Büyükşehir Belediyesi olarak, Rus pazarı mevkiinde yaklaşık 6.5 dönümlük alanda artık hukuki hakkımız ve çalışma sahamız olmayacak. Altınordu Belediyemiz, projeyi tek elden yürütecek” diye konuştu.Ordu Büyükşehir Belediyesi