Orhangazi 2016'ya yatırımla girecek!

Orhangazi 2016'ya yatırımla girecek!Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, 2015 yılının değerlendirilmesi yapılarak 2016 yılının yatırım programları masaya yatırıldı.Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, 2015 yılının değerlendirilmesi yapılarak 2016 yılının yatırım programları masaya yatırıldı.


Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 2015 yılında ağırlıklı hizmetler olarak alt yapı, asfalt, parke ve satıh kaplama ile dış mahallelerdeki tüm bağlantı yollarında üst ve alt yapı çalışmaları üzerine yoğunlaştıklarını bunun yanı sıra, sosyal belediyecilik anlamında da bir çok projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Çağlayan, “Ulaştırma Daire Başkanlığı ve BUSKİ Orhangazi'de 2015 yılında tam 330 bin tonluk asfalt çalışması yaptı. Kaldırım çalışmaları sürüyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde Orhangazi'de bu tür çalışmaları sonlandırarak, yaz aylarına her bölgedeki asfalt ve parke çalışmaları tamamlanmış bir şekilde girmek istiyoruz” dedi. 


Toplantıda, tenis kortu, çocuk ve dinlenme parklarının yeni yılda rehabilete edilmesi ve yeni park alanların kazandırılması, yaklaşık 9 bin metrekare kapalı alanı olan, içinde 3 adet sinema, 3 adet çeşitli büyüklüklerde konferans salonları, nikah salonu, otopark ve sergi salonlarının olacağı Kültür Merkezi'nin Mart ayında ihalesinin yapılarak inşaatına başlanması, İznik Gölü sahil düzenleme çalışmaları, Keramet Ilıcası'nda Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği proje ile 14 semt futbol sahasının da hizmete alınması görüşüldü.Bursa Olay