Osmangazi Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor!

Osmangazi Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor! Osmangazi Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin inşaatı tamamlanıyor!

Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal belediyeciliğin en güzel örneği olan Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nde (BAREM) çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


Osmangazi Belediyesi, yaşlıların hayatına konfor katmak ve engelli vatandaşlara rehabilitasyon imkanı sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilk olan Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ni Bursa’ya inşa ediyor. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Bursa Demirtaş’ta 14 bin 162 metrekare alan üzerine bir kampüs şeklinde inşa edilen merkezde, yaşlıların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek modern ve konforlu 200 yataklı bir huzurevi bulunacak. Aynı zamanda alzheimer hastaları için günlük bakım ve destek merkezi de bulunacak. Bahçesi, peyzajı ve tüm çevre düzenlemeleri yaşlılar ile engellilerin rahat hareket edeceği şekilde tasarlanan dev kompleksin; bir bölümü de, zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlara günlük bakım ve destek hizmeti de verecek. 

Engelli ve yaşlı vatandaşların hayatına değer katacak BAREM’in inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Merkezin çelik çatı imalatı, iç cephe alçı sıva, dış cephe mantolama ve kaba sıva ile elektrik tesisatı döşeme çalışmaları sürüyor.

DÜNDAR: “BURSA İÇİN ÇOK ÖZEL BİR HİZMET”

BAREM’in Bursa için çok özel bir proje olduğunu dile getiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu projemiz, sosyal belediyecilikte gelinen en üst noktayı gösteriyor. Osmangazi Belediyesi olarak bu örnek projeyi şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Burası, yaşlılarımıza, alzheimer hastaları ve engelli vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet verecek. İnşaat çalışmalarında artık son aşamaya geldik. Yeşil bina konseptinde inşa edilen bu tesisin inşaatını en kısa süre içinde tamamlayarak Bursa’nın sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına önemli bir katkı sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.