Park Residences Cadde projesinin tedbir kararı kaldırıldı!

Park Residences Cadde projesinin tedbir kararı kaldırıldı! Park Residences Cadde projesinin tedbir kararı kaldırıldı!

Ömer Derbazlar, Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş’ye ait bulunan bağımsız bölümler için 1 Eylül 2015 tarihinde alınan ihtiyati tedbir kararı hakkında açıklama yaptı.

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Derbazlar, Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş’ye ait bulunan bağımsız bölümler için 1 Eylül 2015 tarihinde alınan ihtiyati tedbir kararı hakkında açıklama yaptı.  Söz konusu ihtiyati tedbir kararı Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş tarafından yapılan itiraz neticesinde 8 Eylül 2015 tarihinde mahkeme tarafından kaldırıldı. İşte Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş adına Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Derbazlar'ın açıklaması;
Bildiğiniz üzere;


24. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından İstanbul ili  Kadıköy ilçesi Tuğlacıbaşı Mahallesi Hatboyu Sokağı’nda bulunan 151 Pafta, 161 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş’ye ait bulunan bağımsız bölümler için 1 Eylül 2015 tarihinde ihtiyati tedbir kararı alınmıştı.


İtirazımız üzerine ekte belgesi görüldüğü gibi,  söz konusu ihtiyati tedbir kararı tarafımızdan yapılan itiraz neticesinde 08.09.2015 tarihinde mahkeme tarafından kaldırılmıştır.


İlgili şirketin,  ‘’satış yapamazlar’’ açıklamaları da yüce yargının aldığı bu karar doğrultusunda geçerliliğini yitirmiş, ihtiyati tedbir isteminin reddine karar verilmiştir.


Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş projenin yüzde 60 sahibidir. Pazarlama stratejisi gereği olarak daha önceden belirlediği üzere Park Residences Cadde ismi ile satışlarına devam edecektir.


Park Residences Cadde’de avantajlı fiyatlarla lansman satışları, Ekim ayı içerisinde başlayacaktır. Tapu teslimlerimiz, satışın sonuçlanmasıyla birlikte alıcıya yapılmaktadır. Alım satımını gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz tüm taşınmazlarımızda;  hukuki olarak hiçbir sorun yoktur. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi öncelikle amacımızdır.

Saygılarımızla,

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş adına

Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer DerbazlarPark Residences Cadde karar metni için tıklayınPark Residences Cadde: Four Winds Residence'ın adı değişti!