Pelican Hill Batı Mahal'de 7.3 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Pelican Hill Batı Mahal'de 7.3 milyon TL'ye icradan satılık villa! Pelican Hill Batı Mahal'de 7.3 milyon TL'ye icradan satılık villa!

İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Akçaburgaz Mahallesi'nde yer alan Pelican Hill-Batı Mahal'de bulunan villa vasıflı gayrimenkul 7 milyon 300 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Akçaburgaz Mahallesi'nde yer alan Pelican Hill-Batı Mahal'de bulunan villa vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan villa için 7 milyon 300 bin TL bedel isteniyor.

1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ: 
Özellikleri : İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Akçaburgaz Mahalle/Köy, 218 Ada, 4 Parsel, Ana Taş. Nitelik: İki Katlı Betonarme Mesken ve Havuz Müştemilat ve arsası, 107 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM.

Taşınmaz, zeminde; ''Pelican Hill-Batı Mahal'' olarak adlandırılmış sitede yer almaktadır.Taşınmaz 2101/870893 arsa paylı ve 107 bağımsız bölüm numaralıdır.Taşınmazın yer aldığı site, adres olarak; Büyükçekmece İlçesi, Alkent 2000 Mahallesinde, TEM Hadımköy Gişeleri bağlantı yolu ile irtibatlı Mehmet Yeşilgül Bulvarı üzerinde yer almaktadır.Villa 12. Sokak Cephelidir.Sitenin giriş ve çıkış kontrollüdür. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. TEM Karayoluna nispeten yakın konumdadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir.Site modren yaşam standartlarına göre inya edilmiş olup sitede her bağımsız bölüme ait bahçeler bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi işleri yapılmış olan site tercih edilen yerleşim alanlarından biridir.Kamu ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Pelican Hill projesi; Alkent, Tulip A gibi önemli yerleşim alanlarına komşudur.Site içerisinde bir kısım villalarda oturulmakta olduğu belirlenmiştir.E-5 Karayolu ve TEM Otoyolunu birbirine bağlayan Hadımköy çevre yolu üzerinde kurulu bir villa kenttir. Yakın çevresinde Tulipa Villaları, Pelikan Hilll Residence, Alkent 2000 villaları, Alkev Özel Okulları, Özel MEV Koleji, bulunmaktadır.Villanın bodrum kat, zemin kat ile 1 adet normal kattan oluştuğu, betonarme karkas tarzda inşa edildiği belirlenmiştir.

Kıymeti : 7.300.000,00 TL
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina Yanı  E5 Yolu Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1098 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2019