Raylı sistem Samsun'a prestij katacak!

Raylı sistem Samsun'a prestij katacak!Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç ile birlikte raylı sistem çalışmalarını denetledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde(OMÜ) bir dizi ziyaret ve incelemeler yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Zihni Şahin, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile beraber kampüs içerisinde devam eden raylı sistem çalışmalarını yerinde denetledi, ardından Teknopark'ı ziyaret etti.

Başkan Zihni Şahin ilk olarak OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Rektörlük makamında görüştü. Karşılıklı fikir ve görüş alışverişinin gerçekleştirildiği ziyarette Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, üniversitede yapılan faaliyetler,  gelişmeler ve araştırmalar hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i de bilgilendirdi. 


TEST SÜRÜŞLERİ DEVAM EDİYOR

Başkan Zihni Şahin daha sonra Rektör Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı ile birlikte inşaatı süren Raylı Sistem çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Zihni Şahin, "Karadeniz'in tek hafif raylı sistem hattını OMÜ'ye kadar uzatacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 36 durakta 29 tramvayla hizmet verilen hafif raylı sistemin güzergahı, 5.2 kilometre daha uzatılarak artık OMÜ içerisinde. Tramvayların test sürüşleri devam ediyor. En kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak ve raylı sistem OMÜ içerisinde de halkımızın hizmetinde olacak" diye konuştu.

VİYADÜKLER, GEÇİTLER VE KÖPRÜ

Hafif raylı sistemin Samsun için bir 'presteji' projesi olduğunu da dile getiren Başkan Şahin, "Bu proje şimdi de OMÜ'ye prestij kazandıracak. OMÜ kampüsü içerisinde inşa edilen raylı sistem ayrıcva viyadükleriyle, üst geçidiyle, tüp geçidiyle, çelik köprüsüyle tamamlandığında bu bölgede ulaşımda çok önemli bir rahatlama ve kolaylık sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.


DENETİMLER TİTİZLİKLE YAPILDI

Rektör Sait Bilgiç de burada yaptığı açıklamada, "OMÜ yönetimi olarak, başta öğrencilerimiz olmak üzere her bir bireyimiz, en önemlisi de Samsunluların daha konforlu ve daha kolay bir ulaşım imkanına kavuşması için başlatılan raylı sistem çalışmalarında sona gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kampüs içerisindeki çalışmalar esnasında her türlü denetim ve diğer işlemler titizlikle yerine getirildi. Tramvaylarımız en kısa sürede hizmete girecektir" diye konuştu.