Regnum yurtdışında büyüyor

Regnum yurtdışında büyüyorSon yıllarda Türkiye emlak piyasasının en hızlı oyuncularından olan Regnum yurtdışında 275 milyon dolarlık porföye ulaştı.


Regnum yurt dışında gerçekleştireceği yeni gayrimenkul projeleriyle birkaç yıl içinde gelirini yüzde 50'i artırmayı hedefliyor. Regnum'un, İngiltere ile Bulgaristan'da tamamladığı ve başlayacağı projelerin toplam değeri yaklaşık 275 milyon dolar

 

Gayrimenkul sektörüne yeni bir canlılık getiren Regnum, yurt dışındaki faaliyetlerini bütün hızıyla sürdürüyor. Regnum, Türkiye'den sonra en önemli yatırım merkezleri olan İngiltere ve Bulgaristan'daki projeleriyle de dikkat çekiyor. Bu projelerin en önemlileri, Londra'nın merkezinde yapımı tamamlanan Helion projesi ile Sofya'da yapımı süren 162 konutluk Tulip Residence ve Bulgaristan'ın ünlü kayak merkezi Bansko'da yer alan 228 konutlu Crystal projesi.

 

Regnum'un yurtdışı faaliyetleri ile bilgiler veren Genel Müdür Safa Öktem "Regnum'un şu anki gelirlerinin yüzde 75'ini yurt içi, yüzde 25'ini yurt dışındaki projelerden elde ediyor. Bizim amacımız birkaç yıl içinde gelirlerimizin yüzde 50'sini yurt dışındaki projelerden sağlamak. Bu amaç doğrultusunda özellikle İngiltere ve Bulgaristan'daki gayrimenkul projelerimiz sürüyor. 2008 yılında Bulgaristan'da Sofya ve Bansko'da süren projelerimize ek olarak Plovdiv'de iki projeyi daha hayata geçireceğiz. Bunun dışında İngiltere Londra'da da bir konut projesinin inşasına başlayacağız. Yatırımlarımız İngiltere ve Bulgaristan'la sınırlı kalmayacak. Bunun yanı sıra Ukrayna, Romanya, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Dubai, Kazakistan ve Moldova ülkelerinin en az birinde yatırımlarımız olacak" dedi.

 

Yurtdışındaki inşaat projeleri ile aynı zamanda Türkiye'yi tanıtmayı da kendine misyon edinen Regnum, son olarak Avrupa'nın en önde gelen fuarlarından Londra'daki OPPlive'07'e katılarak hem projelerini hem de Türkiye'yi, Avrupa inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerine tanıttı.

 

REGNUM HAKKINDA:     

 

REGNUM - Türkiye; Öztürk Şirketler Grubu tarafından yönetilen Gayrimenkul Geliştirme Şirketidir. Şirket, İstanbul ve Bodrum'da yerel ve yabancı müşterilere yönelik yüksek kalite standartlarında projeler geliştirmektedir. İstanbul/ Caddebostan - Sky Residence ve Bodrum - Bargylia projesi teslim edildi. İstanbul/Esenkent'teki Elitkent Sitesinde de konutların alıcılarına teslimleri tamamlandı.

 

Regnum Türkiye, İstanbul Haramidere'de bulunan Astrum Towers projesinin yapımına ve satışına da devam ediyor. Gayrimenkul geliştirme faaliyetlerine ilk defa İngiltere'de başlayan REGNUM, Latince'de "kraliyet" anlamına gelmektedir.

 

Regnum- UK; Londra merkezindeki Docklands ve Tower Bridge bölgelerinde yer alan iki konut projesi bulunan REGNUM - UK'nin projelerinden birisi tamamlanmak üzere, diğeri ise planlama aşamasındadır.

 

Regnum-Bulgaristan; Bulgaristan'da REGNUM projelerinin yönetimi için Sofya'da kurulan REGNUM - Bulgaristan ise 2 adedi inşaat halinde 3 adedi planlama aşamasında 5 adet projeyle en büyük Gayrimenkul Geliştirme şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.