Şahinbey Galericiler Sitesi Şubat 2017'de tamam!

Şahinbey	Galericiler Sitesi Şubat 2017'de tamam!Temelini Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in attığı Şahinbey Oto Galericiler Sitesi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ekibiyle birlikte yapılan inşaat çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi aldı.Temelini Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in attığı Şahinbey Oto Galericiler Sitesi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ekibiyle birlikte yapılan inşaat çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi aldı.

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Oto Galericiler Sitesi’nin, Şahinbey Sanayi Sitesi esnafını destekleyici bir çalışma olduğuna dikkati çekerek, “Şahinbey İlçemiz hızla büyüyen gelişen bir ilçemiz. Nüfus bakımından Türkiye’de üçüncü ancak, Suriyelileri de dahil ettiğimiz zaman 1.000.000’nun üzerinde nüfusuyla Türkiye’nin fiilen en büyük ilçesiyiz.

Şehrimizin nüfus olarak büyümesiyle trafik sorununu engellemek adına esnafımızın bir araya gelmesi, daha güzel, temiz ve ferah bir ortamda işlerini yapması, önem kazanıyordu.

Yaptığımız çalışma neticesinde bu alanı Şahinbey Oto Sanayi Sitesi olarak, düşündük. Şu anda 1016 iş yeri olan Şahinbey’in değişik noktalarında bulunan tamircilerimizi bu alana taşıdık. Şu anda esnafımız daha nezih bir ortamda çalışıyor. Tabi sanayi sitemizin yanı sıra, sanayi sitemizi destekleyecek bir unsur olarak, Şahinbey Oto Galericiler Sitesi’ni yapıyoruz. Toplam maliyeti 10.547.000 TL olacak olan Şahinbey Oto Sanayi Sitesi. 2017 Şubat ayında da hizmete almayı planlıyoruz” dedi.