10 / 08 / 2022

Samsun'a OSB müjdesi!

Samsun'a OSB müjdesi!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı açıklamada “İlçelerimizde organize sanayi bölgesi kurulma noktasında çalışmalarımız sürüyor." dedi. 

İş insanları ile buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı açıklamada "Samsun’u geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz. İstihdam oluşturacak projeleri önemsiyoruz. Bu yönde iş insanlarımıza, sanayicimize her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

 

'İSTİHDAM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM'

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Mustafa Demir, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın ev sahipliğinde iş insanları ile buluştu. Ticaret Borsası’ndaki kahvaltıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Mirzaoğlu ve iş insanları katılım gösterdi. Proje ve yatırımlarını anlattığı iş insanlarıyla fikir alışverişi yapan Demir, "Samsun ile ilgili herkesin öneri ve tavsiyelerine açığız. Bizimle birlikte yol yürüyecek olan sizlersiniz. Sizlerin yapacağı yeni yatırımlar, yeni iş sahaları demek. İstihdam alanları oluşturmada hep birlikte çalışmalıyız. Sizlerin bize, bizlerin size desteği çok önemli" dedi.

 

2020’DE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

 

Samsun’a kurulacak olan 3 bin 300 dönümlük sanayi alanıyla da ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tarım ve Sanayi Bakanımız buraya geldi. İncelemelerde bulundu. Tersane alanının yanındaki 3 bin 300 dönümlük arazinin sanayi bölgesi olarak tahsis edilmesi konusunda görüştük. Şehrin iç dinamikleri doğru olan noktada uzlaşır ve bir araya gelirse yapılamayacak bir şey yok. Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizle ile birlikte toplantı yaptık. Süreci takip ediyoruz. Pazartesi günü Sanayi İl Müdürü ile görüşeceğiz. Bu ayın sonu veya şubatın başı gibi yer tespiti için bakanlıktan heyet gelecek. Yer tespiti yapıldığı zaman bizim resmi işlem başlıyor. 2020 yılı içerisinde kuruluşunu tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
 

SANAYİ ALANLARI ARTACAK

 

Üretim ve istihdam noktasında çok ciddi gayret içinde olduklarını dile getiren Başkan Demir, “Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü’de bir toplantı yaptık. Sanayi alanı oluşumu ile ilgili orada müthiş bir gayret var. 3 tane alan tespit ettik. 800 dönüm Küçük Sanayi Sitesi için uygun bir yer var. 850 dönüm bir alan daha var. Sanayi parselleri oluşacak. Çarşamba İlçesi yatırım programında. İnşallah önümüzdeki sene tahsise başlanabilir. Havza Bekdiğin’de 10 bin dönümlük çalışmayı başlatıyoruz” dedi.
 

SAMSUN KAZANACAK

 

Üretim ve istihdam noktasında çok ciddi gayret içinde olduklarını söyleyen Başkan Demir, “Bu şehirde bir eksik nokta varsa kendimiz dışında kimseye yüklemeyelim. Bu şehrin enerjisini geleceğe ve istikbale yönlendirmek zorundayız. Biz Samsun’un yüzyıllık geleceğini şekillendiriyoruz. Birçok ilçemizde organize sanayi kurulması noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Üretim ve istihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak” diye konuştu.