Samsun'da Çiftlik Cadde AVM çalışmaları başladı!

Samsun'da Çiftlik Cadde AVM çalışmaları başladı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal ( Çiftlik ) Caddesi' nde yapılacak alt yapı ve üst yapı iyileştirme çalışmaları başladı. Yapılan çalışmaların üç ay kadar süreceği belirtiliyor...Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nde yapılacak alt yapı ve üst yapı iyileştirme çalışmaları başladı.


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmaların üç ay kadar süreceği belirtilirken, çalışmalarda caddenin alt yapısının yenileneceği, buna paralel olarak üst yapı yönünden kent estetiğine katma değer sağlayacak düzenlemelerin de yapılacağı belirtildi.


OTOBÜS GÜZERGAHLARI DEĞİŞTİ


Cadde AVM konseptinde planlanan çalışmalar ile birlikte bu cadde üzerinden geçen toplu taşıma hatlarında da düzenlemeler yapılıyor. Buna göre yapılan değişiklikle, İstiklal Caddesi’nden geçen aşağıdaki hatların güzergahı, Öğretmenevi Kavşağı’ndan itibaren 19 Mayıs Bulvarı (güney) - 100. Yıl Bulvarı (doğu) -Lise Caddesi (kuzey) - İstiklal Caddesi (56’ lar istikameti) biçiminde değiştirildi.


1 Nolu Hat: Türkiş-Gaziosmanpaşa, 1/9 Nolu Hat: Türkiş-Gaziosmanpaşa-Hacı İsmail, 16 Nolu Hat: Canik - Kalkancı, 17 Nolu Hat: Canik-Ondokuz Mayıs Üniversitesi, 20 Nolu Hat: Canik-Yeşildere, 3 Nolu Hat: Cumhuriyet Meydanı-Araştırma Hastanesi, 14 Nolu Hat: Cumhuriyet Meydanı-Derebahçe, 15 Nolu Hat: Cumhuriyet Meydanı-Araştırma Hastanesi.
Bugün