07 / 07 / 2022

Sancaktepe Şehir Hastanesi'nin ihalesi ertelendi!

Sancaktepe Şehir Hastanesi'nin ihalesi ertelendi!

Sağlık Bakanlığı, İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Projesi'nin kamu özel işbirliği kapsamında yaptırılması için ihale açmıştı 4 Temmuz'da yapılacak olan ihale 8 Ağustos'a ertelendi.Sağlık Bakanlığı, İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Projesi'nin kamu özel işbirliği kapsamında yaptırılması için ihale açtı. Sancaktepe Şehir Hastanesi  ön yeterlik ihalesi 4 Temmuz'da yapılacaktı 8 Ağustos 2018 tarihi saat 15'e ertelendi. 

İhale için öngörülen ön yeterlik değerlendirmesine katılabilmek için; başvuru yapacakların aktif varlıklar toplamının en az 750 milyon dolar olması şartı ile, ciro veya net satışların 100 milyon dolardan az olmaması veya öz kaynaklar toplamının 220 milyon dolardan az olmaması şartlarından en az birini sağlaması gerekiyor. 

Sancaktepe Şehir Hastanesi nin ihalesi ertelendi!

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘En büyük hayalim’ dediği şehir hastanelerinin en büyüğü Sancaktepe’ye kuruluyor.  4100 yataklı hastane, Sancaktepe’yi Sağlık Merkezi haline getirecek. 

Sancaktepe Şehir Hastanesi, Sancaktepe İlçesi'nde Samandıra ile Sarıgazi arasında bulunan 3 bin 150  dönümlük arsaya sahip askeri bölgede inşa ediliyor. Sancaktepe Şehir Hastanesi, en az 15 bin personele istihdam sağlayacak. 

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com