Şanlıurfa Büyükşehir'den 18 bin kilometre asfalt!

Şanlıurfa Büyükşehir'den 18 bin kilometre asfalt!Şanlıurfa'nın merkez mahallelerinin yanı sıra kırsal mahallelere de hizmeti eşit götürmek için planlama yapan ve bu kapsamda çalışmalarına araklıksız devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova'nın Yaylak ve Yaslıca Mahallelerinde devam eden çalışmaları denetledi.Şanlıurfa'nın merkez mahallelerinin yanı sıra kırsal mahallelere de hizmeti eşit götürmek için planlama yapan ve bu kapsamda çalışmalarına araklıksız devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova'nın Yaylak ve Yaslıca Mahallelerinde devam eden çalışmaları denetledi.


Yaylak'ta devam eden çalışmaları meclis üyeleri ve ilçe başkanlarıyla birlikte inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, ihtiyaçların tespit edildiği bu anlamda yapılan planlama çerçevesinde hizmetin yapıldığını belirtti.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak merkez mahallelerin yanında kırsaldaki mahallelerde de güzel çalışmalar sürdürdüklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Yaylak, beldeden dönüşen büyük bir mahallemiz. Burada Fen İşleri Daire Başkanlığımız Yol Şube Müdürlüğümüz sıcak asfalt uygulaması yaptı. 18 bin kilometrelik sıcak asfalt uygulaması yapıldı. İhtiyaçlar tespit edilmiş durumda. Büyükşehir mümkün mertebe güzel ve sağlam uygulamalarını her mahalleye taşıyor. Güzel çalışmalarımız oldu. Meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve çalışma arkadaşlarımızla beraber denetledim" dedi.


"NÜFUSA GÖRE HİZMET YAPIYORUZ"


Buradan Yaslıca Mahallesine geçen Başkan Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmaları denetledi.


Adil bir şekilde herkese hizmet götürdüğünü belirten Başkan Çiftçi, "Bir yıldır Yaslıca'da alt yapı çalışmalarımız Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğümüz (ŞUSKİ) tarafından devam ediliyordu. Şimdi de Fen İşleri Daire Başkanlığımız tarafından kilitli parke çalışması başladı. Çalışmalar için ilçe merkez baz alınıyor. İlçe Merkezden sonra beldelerden çıkan büyük mahalleler ve daha sonra nüfusa göre hizmet adil bir şekilde gelecek. Yaslıca'ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Zaman içerisinde her bölgeyi bir bir çözeceğiz" diye konuştu.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi