24 / 05 / 2022

Sarıçam Kapalı Semt Pazarı esnafa kiralanıyor!

Sarıçam Kapalı Semt Pazarı esnafa kiralanıyor!

Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yeni yasa ve yönetmelikler gereği vergi levhası ve seyyar satıcılar odasına kayıtlı olan esnaflara yıllık kiraya verilecek semt pazarında tüm esnafın kayıt altına alınması amaçlanıyor...
Sarıçam Belediyesi tarafından Yavuz Sultan Selim Mahallesinde yapımı tamamlanan kapalı semt pazarı, pazarcı esnafına kiraya verilmeye başlandı. 


Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yeni yasa ve yönetmelikler gereği vergi levhası ve seyyar satıcılar odasına kayıtlı olan esnaflara yıllık kiraya verilecek semt pazarında tüm esnafın kayıt altına alınması amaçlanıyor. Oda kayıt belgesi, vergi levhası, sabıka kaydı ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklarla Zabıta Müdürlüğü’ne başvuran esnafa bir yıllığına kiraya verilecek olan pazar yeri içinde oto park başta olmak üzere birçok hizmet belediye tarafından sunuluyor. Yaklaşık 96 tezgah yeri bulunan kapalı semt pazarında esnaf başına 12.5 metrekare yer düşüyor. Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, kapalı semt pazarının çok amaçlı kullanılacağını belirterek, kurban bayramında kurban kesim merkezi, toplantı yeri, sokak düğünü, kermes ve yağışlı havalarda miting ile diğer sosyal etkinliklerde kullanılmasının amaçlandığını kaydetti.


Malatya Son Havadis