03 / 12 / 2022

Savaş sonrası Rusya ekonomisi 180 derece döndü!

Savaş sonrası Rusya ekonomisi 180 derece döndü!

Rusya ekonomisi, tümü Ukrayna’ya açtıkları savaşla geçen ikinci çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 4 daraldı. Savaşın ve yaptırımların etkilerinin henüz çok yansımadığı ilk çeyreği yüzde 3,5 büyümeyle geçiren Rusya'nın keskin küçülmeyi gösteren son verileri ekonominin neredeyse 180 derece tersine dMerkez bankası ise Rus ekonomisinin 2023'ün ikinci yarısında toparlanmaya başlayacağını tahmin ediyor. Analistler ise, Batılı ülkelerin kritik ihracat geliri kaynakları olan Rus petrol ve gazından giderek uzaklaşmaya başlayacağını ve bu durumun Rusya için ağır ekonomik bedeller getireceğini ön görüyor.

Tahminlere göre eğer Rusya, Ukrayna ile olan savaşı bir an önce durmazsa ilerleyen zamanlarda ekonomik olarak daha da gerileyecek gibi gözüküyor.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön