Çukurova Balkon

Şehitkamil'de üç mahalleye sosyal tesis açıldı!

Şehitkamil'de üç mahalleye sosyal tesis açıldı! Şehitkamil'de üç mahalleye sosyal tesis açıldı!

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından Dımışkılı, Karadede ve Işıklı Mahallesine yaptırılan sosyal tesislerin resmi açılışı Başkan Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile görkemli bir şekilde yapıldı...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından Dımışkılı, Karadede ve Işıklı Mahallesine yaptırılan sosyal tesislerin resmi açılışı Başkan Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile görkemli bir şekilde yapıldı. Başkan Fadıloğlu, yeni yasa ile birlikte mahalle olan tüm köylere hizmetin artarak devam edeceğini söyledi.


Dımışkılı, Karadede ve Işıklı Mahallesinde yapımı tamamlanan sosyal tesislerin açılış törenine; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil ilçe Başkanı Hasan Coşkun, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ilçe teşkilatı ve çok sayıda mahalle sakinleri katıldı.


İNSANA HİZMET ETMEK ADINA BURADA BULUNUYORSAK, BU AYRIMI YAPMADAN HİZMET GÖTÜRECEĞİZ


Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Son yeni yasa düzenlemesi ile birlikte sınırları genişleyen bir Belediye olduk. Büyükşehir Belediye kanunu ile birlikte artık 143 tane mahallesi olan bir ilçe olduk. Gaziantep’teki yüz ölçümü olarak ta en büyük yüz ölçümüne sahip ilçe Şehitkamil Belediyesi oldu. Tabi bu yüz ölçümünün genişlemesi, hizmet ağının da genişlemesi demek oluyor. Biz daha önceden muhtarlarımızla, mahalle temsilcilerimizle, bir araya gelerek imkanlar dahilinde, sorumluluk alanımıza girecek olan alanları de hesap ederek, çalışmalar başlattık. Bu vesileyle, Dımışkılı köyünün daha önceden mahalle olması nedeniyle, muhtarımız ve temsilcimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu öncelikli olarak bir taziye evi ihtiyaç vardı. Burada ilk olarak, camimizin klimalarından başlayarak, imkanlar dahilinde hizmet getirmeye başladık. Bundan sonraki süreçte de inşallah şehir merkezindeki mahallelere giden hizmetin aynısı burada da, yeni mahalle olan köylerimizde de olacak. 30 Mart itibariyle artık hiçbir ayrım yapmadan, bütün mahallelerimiz eşit hizmet alacak. Mahalle olan köylerde, diğer köylerde de hiçbir ayrım yapılmadan, kilitli parke taşları döşendi. Sizin sosyal tesisleriniz yapıldı, ancak yeni mahalle olan köylere de, birer sosyal tesis yapacağımızın sözünü veriyoruz. Çünkü bizim ayrımcılık yapma gibi bir lüksümüz yok. İnsana hizmet etmek adına burada bulunuyorsak, bu ayrımı yapmadan bizler bu hizmeti götüreceğiz. Bugün, bu ihtiyaç, yarın başka bir ihtiyaç olsa o ihtiyacınızı da yerine getireceğiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan herkes, bizim için birinci sınıf vatandaştır. Ben, bu açmış olduğumuz sosyal tesislerin hayırlı olmasını temenni ediyorum, katılımlarınızdan dolayı de hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


MAHALLE SEKİNLERİNDEN FADILOĞLU’NA YOĞUN İLGİ


Yapılan açılışların ardından Başkan Fadıloğlu ve mahalle sakinleri sosyal tesisleri birlikte gezdi. Başkan Fadıloğlu ve beraberindeki heyet daha sonra, Sofalıcı Yaşilce, Durnalık, Üçgöze, Boyno, mahallelerini de ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Fadıloğlu vatandaşlarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, sosyal tesisi olmayan mahallelere köy konağı yapacaklarını söyledi.Doğu Rehberi