16 / 08 / 2022

Şeker fiyatları kaç lira oldu şeker fiyatlarına ne kadar zam geldi! Marketlerdeki güncel 26 Haziran fiyat listesi

Şeker fiyatları kaç lira oldu şeker fiyatlarına ne kadar zam geldi! Marketlerdeki güncel 26 Haziran fiyat listesi

Türk Şeker'in şeker fiyatlarına zam yaptığını açıklamasından sonra marketlerde şeker fiyatları kaç lira oldu. Pazar sabahı kahvaltı için şeker almaya markete giden tüketici şekere kaç lira ödeyecek? Şeker zamları fiyatları nasıl etkileyecek? İşte ayrıntılar...Şeker fiyatlarına gelen zamlar merak konusu oldu. Türkiye'nin ağzının tadını kaçıran "şekere zam" haberi 7'den 70'e herkesi etkileyecek. Türk Şeker, Tarım Kredi ve diğer indirimli ürün satan marketlere sattığı şekerin kilogramına yüzde 67 zam yaptı. Şekerin 50 kiloluk çuvalı 390 liradan satılırken yeni fiyat 690 lira olacak. Diğer marketlere yansıtılan zam ise yüzde 37 olacak. Bu marketlere satılan şeker ise yine aynı 50 kilogramlık çuvalı 550 liradan 750 liraya yükselecek.

Türk Şeker'in toz şekerin çuvalına yaptığı zamların marketlerde satılan ürünlere her ne kadar yansımayacağı açıklansa da aradaki bu farkın kim tarafından finanse edileceğine ilişkin bilgi verilmedi. Şeker Kooperatifi Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK), şekere yapılan zammın üretimin sürebilmesi için atılması gereken bir adım olduğuna işaret etti. 'Bu düzenlemenin mevcut market satış fiyatlarına yansıyacağını düşünmemekteyiz' diyerek marketlerde satılan şekere zam olmayacağını bildirdi.

Pancar Şekeri Üreticileri Derneği de Türk Şeker'in yaptığı toz şekere büyük zam hareketinin artan maliyetler nedeniyle yapıldığını savundu.

Dernek, üretilen şekerin fiyatının sınai maliyetine yaklaştırıldığını aktardı ve  şeker fiyatının uzun süredir baskılandığına vurgu yaptı.

Peki marketlerde Türk Şeker ürünleri ve diğer şekerler kaç liradan satılıyor?

Şeker fiyatları kaç lira oldu şeker fiyatlarına ne kadar zam geldi! Marketlerdeki güncel 26 Haziran fiyat listesi

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.