28 / 09 / 2023

Seydişehir'e termal tesis yatırımı yapılacak!

Seydişehir'e termal tesis yatırımı yapılacak!

Konya’nın Seydişehir ilçesine termal tesis yatırımı yapacak olan işadamları Osman Nuri Bakırcı ve Nihavent Yatırım Danışmanlık AŞ. yetkilileri görüş alış verişinde bulunmak üzere ilçeye geldi...
Konya’nın Seydişehir ilçesine termal tesis yatırımı yapacak olan işadamları Osman Nuri Bakırcı ve Nihavent Yatırım Danışmanlık AŞ. yetkilileri görüş alış verişinde bulunmak üzere ilçeye geldi.


Kaymakamlık makam odasında gerçekleşen görüşmeye, Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ziraat Bankası Müdürü Mustafa Alparslan, Belediye İmar Müdürü Mevlüt Yaman, Yatırımcı Osman Nuri Bakırcı ve enerji sektöründe yatırım kararı alan Nihavent Yatırım Danışmanlık AŞ. yetkilileri katıldı.


Kaymakam Sonel, yapılacak olan yatırımlardan mutlu olduğunu söyleyerek, “İlçemize ekonomik ve istihdam yönünden büyük katkılar sağlayacak. Termal Tesis yatırımının hukuki prosedürü devam ederken ayrıca, Nihavent Yatırım AŞ’nin ilçemize enerji sektöründe 80 kişiye istihdam sağlayacak 34 milyon Euro yatırım yapma kararı alması bizlerin mutluluğunu ikiye katlamıştır. İlçemize hayırlı olsun” dedi.


Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, “Belediye olarak şehrimize yapılacak yatırımlarda ilçemizin gelişmesine, refah düzeyinin yükselmesine katkı sağlayacak bu yatırımlarda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.Memleket

Geri Dön