Sinop Dikmen'de 6.5 milyon TL'ye icradan satılık çiftlik!

Sinop Dikmen'de 6.5 milyon TL'ye icradan satılık çiftlik! Sinop Dikmen'de 6.5 milyon TL'ye icradan satılık çiftlik!

Sinop İli, Dikmen İlçesi, Karaağaç Köyü, Gevez Mahallesi'nde yer alan tavuk çiftliği vasıflı gayrimenkul 6 milyon 572 bin 289 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Sinop İli, Dikmen İlçesi, Karaağaç Köyü, Gevez Mahallesi'nde yer alan tavuk çiftliği vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 6 milyon 572 bin 289 TL bedel isteniyor.

TAŞINMAZIN Özellikleri : Taşınmaz Sinop İli, Dikmen İlçesi, Karaağaç Köyü, Gevez Mah. 211 Ada, 1 Parsel, 7 Cilt, 677 Sayfada kayıtlı Tavukçuluk Entegre Tesisleri ve Müştemilatı niteliğindedir. Dikmen İlçe merkezine yaklaşık 11 km, Eski Sinop-Samsun Karayoluna 300 m, Yeni Sinop-Samsun Bölünmüş Yola 2 km uzaklıkta olup vasfı tarladır, Üzerinde tek katlı betonarme yapılar tavuk çiftliğine ait üretim tesisleri, paketleme, lojman, depo, makine dairesi, kazan dairesi, jeneratör odası gibi betonarme tesisler bulunmaktadır.

Taşınmaz üzerinde 8 adet betonarme üretim tesisi bulunmaktadır. Duvarları sıva ve boyalı, çatısı çelik makaslı, çatı üzeri sandewich paneldir. Zemini beton şap olan yapıların her biri 836,45 m² kapalı alana sahiptir. Yem kırma tesisi olarak kullanılan yapı 558,75 m² kapalı alana sahiptir. Betonarme olan yapının zemini beton şap, duvarları sıva ve boyalı, çatısı çelik makas üzeri eternit örtülüdür. 

Kıymeti : 6.572.289,44 TL
1. Satış Günü : 21.03.2019 günü saat 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 19.04.2019 günü saat 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Gerze Adliyesi Arka Bahçesi Gerze/SİNOP

Satış şartları :
1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 30.01.2019