Soma konutları 450 günde bitecek!

Soma konutları 450 günde bitecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 günde 301 konut inşa edilecek.


Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile işbirliğinde inşa edilecek konutların ihalesi ise 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 


TOKİ Başkanı M. Ergün Turan konuyla ilgili açıklamasında "Maden faciasında hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerinin yaralarının bir an önce sarılmasına katkı sağlamak için konutların inşa süresi mümkün olduğunca kısa tutuldu.


450 günde teslim edilecek


Ailelerin konutlarına bir an önce kavuşmaları amacıyla gerekli planlamalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda İdaremiz tarafından konutların ihale tarihi belirlendi. İhalenin yapılması ve yüklenici firmaya yer tesliminin ardından 450 takvim günü içinde konutların inşa edilmesi planlandı" diye konuştu. 

İhale, TOKİ'nin İstanbul Halkalı Atakent Mahallesi'nde bulunan hizmet binasında yapılacak. İhale şartnamesine göre yüklenici firma ile sözleşme imzalanmasının ardından 10 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminden itibaren 450 takvim günü içinde konutlar inşa edilecek. 


Star