Standard Profil 10. fabrikasını Meksika’da açtı!

Standard Profil 10. fabrikasını Meksika’da açtı!Standard Profil Üst Yöneticisi Semizer "Son teknoloji ile donatılan Meksika fabrikamız, Volkswagen ve Audi markaları için üretime başladı. Yeni müşteriler ve projelerle büyümeye devam edecek" dedi.


Uluslararası Türk şirketi Standard Profil, 36 milyon dolarlık yatırımla 10. fabrikasını Meksika’da açtı.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, otomotiv yan sanayisinde sızdırmazlık profili üretimi gerçekleştiren Standard Profil, globalizasyon stratejisini, Meksika’da açılışını gerçekleştirdiği 10. fabrikası ile sürdürüyor. Müşteriye yakın olmanın getirdiği rekabet avantajından yararlanmak üzere açılan Meksika fabrikası, Kuzey Amerika’ya hizmet verecek.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Standard Profil Üst Yöneticisi (CEO) Turhan Semizer, SP Meksika’nın 36 milyon dolarlık yatırımla 9 ayda tamamlandığını belirterek, “Standard Profil’in macerası yaklaşık 40 yıl önce Türkiye’de başladı. Bugün Meksika’daki son yatırımı ile 4 kıtada 7 ülkede üretim yapan Standard Profil, kendi alanında yüzde 20’den fazla pazar payı ile Avrupa’nın en büyük ikinci üreticisi. Hedefimiz, bu başarımızı üretimde globalizasyon sürecinin önemli bir parçası olan Standard Profil Meksika ile Amerika bölgesine taşımak. Standard Profil ailesinin Meksika’daki üyeleriyle birlikte bu hedeflerine ulaşacağına inancım tam" değerlendirmesinde bulundu. 


Standard Profil Meksika’nın sağladığı güç ve avantaj ile Amerika’da daha rekabetçi bir konumda olacaklarını aktaran Semizer, “Son teknoloji ile donatılan Meksika fabrikamız, Volkswagen ve Audi markaları için üretime başladı. Yeni müşteriler ve projelerle büyümeye devam edecek” ifadelerini kullandı.


Meksika’nın, Kuzey Amerika’da üretim yapan GM, Honda, Toyota gibi otomotiv markaları için stratejik bir üretim üssü olduğunu anlatan Semizer, 40 yıla yaklaşan tecrübesi, üretim kalitesi ve Ar-Ge gücü ile Standard Profil’in bölgede kısa sürede rakiplerine göre daha avantajlı bir üretici haline geleceğini kaydetti.


AA