Çukurova Balkon

STC Akmerkez'e komşu 5 yıldız üstü otel inşa ediyor!

STC Akmerkez'e komşu 5 yıldız üstü otel inşa ediyor! STC Akmerkez'e komşu 5 yıldız üstü otel inşa ediyor!

Etiler'de Akmerkez'in karşısındaki araziye otel izni verildi. 5 yıl önce yapişlet-devret modeniyle ihaleye çıkarılan araziye 200 yatak kapasiteli ve 15 katlı bir otel inşa edilecek...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


KIZILAY'ın 2008 yılında yap-işlet-devret modeliyle ihale ettiği Beşiktaş Etiler'de Akmerkez'in karşısındaki araziye otel izni verildi. 5 yıl önce yapişlet-devret modeniyle ihaleye çıkarılan arazi, 35.5 milyon Euro karşılığı Elumatec Makina'nın olmuştu. Eski imar planında konut alanı olarak belirlenen arazi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığfna yapılan başvuruyla imar planı değişti ve 23 Ekim'de otel alanı haline çevrildi. 

Araziye 2.5 emsal inşaat izni verilirken yükseklik 15 kat ile sınırlı tutuldu. 


Akmerkez'in karşısında bulunan araziye toplam 6 bin 250 metrekare inşaat izni verilmiş oldu. 


200 ODALI Araziyi Elumatec Makina'dan devralan STC şirketi Akmerkez'e komşu olacak otelle ilgili ilk bilgileri Habertürk'e açıkladı. Firma yöneticisi Mustafa Satıcı, Türkiye'de olmayan ancak Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen 4 markasıyla görüşmelerinin devam ettiğini, 5 yıldızın Otel bittiğinde böyle olacak. 

üzerinde bir otel yapılacağını söyledi. Zemin artı 15 katlı bir otel olacağını doğrulayan Satıcı "200 odalı düşünüyoruz ama belki biraz aşağı düşebilir. Oda metrajları değişebilir. Biz Türkiye'de olmayan bir marka ile anlaşmak istiyoruz. Tahmin ediyorum ki aralık ayında ya da en geç ocak ayında markamız da belirlenir. 

Lokasyona yakışır, Etiler'e uygun üst konsept bir otel olacak. Planlamamıza göre 18 ayda veya en geç 20 ay içinde bitireceğiz" dedi. 


Habertürk