Sultanbeyli’nin tapu sorunu çözüldü!

Sultanbeyli’nin tapu sorunu çözüldü! Sultanbeyli’nin tapu sorunu çözüldü!

İstanbul Sultanbeyli’nin yüz yıldır beklediği gün geldi. Hisseli parsellerle ilgili senelerdir verilen mücadele meyvesini verdi ve bugün ilk tebligatlar hak sahiplerine teslim edildi.İstanbul Sultanbeyli tapu sevinci yaşıyor. Sultanbeyli Belediyesi'nde yer alan habere göre, göreve geldiği tarihten bu yana hisseli parsellerle ilgili çalışmalar yürüten Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilçeye bir sevinci daha yaşattı. TEM, Gölet ve devlet hastanesi gibi dev eserleri ilçeye kazandıran Başkan Hüseyin Keskin, mülkiyet sürecinin nihayete ermesi için gece gündüz çalıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde tüm tapular belediyeye devredildi. Devir işlemlerinden sonra kadastro çalışmaları başlatıldı. 1331 ve 1337 parsellerde de tebligatlar hak sahiplerine ulaşmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Keskin, “Rabbime hamdolsun ilçemizin önündeki en büyük engel olan mülkiyet sorununu çözdük. İlk tebligatları hak sahiplerine ulaştırmaya başladık. Hemşehrilerimizi gözeten bir ödeme planı ortaya koyduk. 2B’de olan tüm imkanları uyguladık. Peşin ödemelerde indirimler olacak, taksit imkanı sunduk. Tebligatlarını alan hemşehrilerimizin bir yıl içinde belediyemize başvuru yapması gerekiyor. 100 Yılı aşan Hisseli Parsellerimizin çözümünde verdiği büyük destek için Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Bakanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Hak sahiplerinden Şerif Ünkür 25 yıldır bu günü beklediğini belirterek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Artık çocuklarımıza güvenli bir miras bırakabileceğiz. İlçemizin önünde çok büyük bir engeldi. Cumhurbaşkanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.