Taksim Meydanı'nda çalışmalar ne durumda?

Taksim Meydanı'nda çalışmalar ne durumda? Taksim Meydanı'nda çalışmalar ne durumda?

İstanbul'u ziyaret eden tüm turistlerin mutlaka uğradığı, kentin kalbi olarak nitelenen Taksim Meydanı'nda çalışmalar 3 yıldır bitmiyor. Meydanda gün boyu iş makineleri çalışıyor.Taksim'de çevre düzenlemesi 3 yıldır bitmiyor. İstanbul'un kalbi olan Taksim Meydanı, delik deşik durumda. Gün boyu iş makinelerinin çalıştığı meydanda yürümek mümkün değil. 

 

MEYDANIN HER YERİ ÇUKURLAR VE TÜMSEKLERLE DOLU

Çalışmaların 31 Temmuz'da tamamen sona ermesi gerekiyor. Ancak meydandaki şantiye görüntüsü hala ortadan kalkmış değil. Vatandaşlar ve turistler, çukurlarla tümseklerin arasında güçlükle yürüyebiliyor.


İstanbul'u ziyaret eden tüm turistlerin mutlaka uğradığı, kentin kalbi olarak nitelenen Taksim Meydanı, 3 yıldır dev bir şantiyeyi andırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gezi Parkı eylemlerinin ardından Eylül 2013'te düzenleme çalışması başlattı. Trafik yer altına alındı ancak bu kez ortaya bir beton denizi çıktı. Tepkiler üzerine İBB, Mayıs 2015'te yeni bir çalışma daha başlattı. Hala süren çalışmalar yüzünden meydanın zemini delik deşik. Yer yer dökülmüş çakıl taşları ve kalas yığınları var.


SADECE 20 AĞAÇ DİKİLDİ

Projede, 1700 bitkinin bulunduğu bir bahçe vardı. Ancak sadece 20 ağaç dikildi.

 


İNŞAAT GÜRÜLTÜSÜ DİNMİYOR

İş makinelerinin gün boyu çalıştığı meydanda inşaat gürültüsü eksik olmuyor.

 

GEZİ PARKI DEPO OLDU

Taksim Meydanı'na bakan ünlü Gezi Parkı'na da inşaat malzemeleri istiflendi.


Sözcü
Haber Korkusuz Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...
İstanbul Büyükşehir önemli bir bölümünün Belediyesi'nin Taksim tamamlanmış olmasına rağmen Meydanı'nda Gezi Parkı eylemleri Taksim Meydanı adeta dev bir sonrasında 2013 yılının Eylül şantiye gibi duruyor. Tarihe ayında başlattığı düzenleme geçen sokak eylemlerinin çalışmaları üçüncü yılına girdi. merkezi olan Gezi Parkı ise bu Düzenleme çalışmalarının şantiyenin deposuna dönüşmüş durumda. Düzenleme çalışmalarının tamamlanmasına rağmen araç ve gereçlerin Gezi Parkı içerisinde bekletilmesi akıllara türlü türlü sorular getiriyor. Taksim deki 3 bin 500 metrekarelik aromatik bitki bahçesi ise tamamen yok olmuş durumda
Korkusuz