Çukurova Balkon

Taraklı’ya yöresel mimaride 96 konut yapılacak!

Taraklı’ya yöresel mimaride 96 konut yapılacak! Taraklı’ya yöresel mimaride 96 konut yapılacak!

Sakarya’nın Taraklı ilçesine TOKİ tarafından 96 konut, 1 büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapılacak. Hacımurat Mahallesi Çiğdemlik mevkiine yapılması planlanan 96 konut için 25 Mart Salı günü saat 14.00’de ihaleye çıkılacak...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!TOKİ, bir reklam filmiyle turizmin yeni gözdesi olan Sakarya’nın Taraklı ilçesine yöresel mimariye uygun 96 konut inşa edecek.

 

Sakarya’nın Taraklı ilçesine  TOKİ  tarafından 96 konut, 1 büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapılacak. Hacımurat Mahallesi Çiğdemlik mevkiine yapılması planlanan 96 konut için 25 Mart Salı günü saat 14.00’de ihaleye çıkılacak.


Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılacak ihale, TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkez binasında gerçekleştirilecek.

 

Yer tesliminden 525 gün sonra tamamlanması planlanan konutlar yöresel mimariye göre inşa edilecek.


Tarihi Taraklı Evleri

 

Geçtiğimiz yıllarda bir reklam filmiyle üne kavuşan Taraklı, Sakarya ilinin güneydoğusunda, İstanbul ve Ankara’ya 200 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İlçeyi ünlü yapan ise; Safranbolu evleri kadar ayakta kalabilmiş tarihi evlere sahip olması. Üstelik Taraklı konakları Safranbolu’dan farklı olarak yemyeşil bir doğanın içinde yer alıyor. Tarihi evlerin bazılarının geçmişi 3 asra kadar uzanıyor. Bu evler Osmanlı şehir dokusunu oluşturan üç katlı evlerin genel karakteristiğini oluşturuyor.

 


Toki Haber