09 / 08 / 2022

Tarım Kredi Kooperatif Marketi'nden 5 litre ayçiçek yağına zam! 5 Temmuz 2022 fiyat listesi

Tarım Kredi Kooperatif Marketi'nden 5 litre ayçiçek yağına zam! 5 Temmuz 2022 fiyat listesi

Küresel ayçiçek yağı piyasasında yüzde 30 düşen fiyatlara rağmen Türkiye'de satılan ayçiçek yağlarına indrim beklenirken Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nden zam haberi geldi. Market yeni fiyatını sosyal medya hesabından paylaştı.Ukrayna'nın elindeki ayçiçek yağını denizden gönderemese de karadan yurt dışına ihraç etmeye başlaması, ayçiçek yağında yeni sezon hasat zamanının yaklaşması nedeniyle piyasada ham ayçiçek yağı tonu 1500 dolara kadar geriledi. Küresel piyasada gerileyen fiyatlara rağmen ayçiçek yağı fiyatları Türkiye'deki marketlerde henüz zamlı fiyatların gerisine çekilmedi.

Piyasa uzmanları 5 litresi markasına göre 258 liraya kadar yükselen ayçiçik yağlarının litresin 30 liranın altı seviyesine çekilmesi gerektiğini ifade ediyor. 

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ayçiçek yağlarındaki fiyatları değerlendirdği açıklamasında marketlerin ürün olmadığına ilişkin algının oluşturulduğu dönemde artırdıkları fiyatları hala geri çekmediklerini söyledi.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.