TEM ve E-5 artık daha az tıkanacak!

TEM ve E-5 artık daha az tıkanacak!

E-5 ve TEM karayollarındaki trafik sıkışıklığını önlemek için bir dizi önlem alındı. 40 çekici, bozulan veya kazaya karışan araçlara anında müdahale edip trafik akışını tekrar sağlayacak...



E-5 ve TEM karayollarındaki trafik sıkışıklığını önlemek için bir dizi önlem alındı. 40 çekici, bozulan veya kazaya karışan araçlara anında müdahale edip trafik akışını tekrar sağlayacak.


E-5 ve TEM karayollarında özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklıklarını azaltmak için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından bir dizi önlem alındı. Her iki karayolunda 40 trafik çekicisi görevlendirildi. Belli noktalarda hazır olarak bekletilen çekiciler kaza ya da arıza yüzünden yolda kalan araçlara anında müdahale ederek uzun araç kuyrukların oluşmasını engelleyecekler. Her iki karayolunda mevcut ekiplere ek olarak görevlendirilen 60 motosikletli trafik polisinin de trafik hızının düşmemesi için çalışacak. Ayrıca polis ekipleri, emniyet şeridinin gereksiz kullananlara karşı uygulama yapacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından mevcut ekiplere ek olarak görevlendirilen motosikletli trafik polisi ekibinin de artık her iki karayolunda görev yapacakları öğrenildi. 


Akşam Gazetesi