Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na kentsel dönüşüm tepkisi!

Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na kentsel dönüşüm tepkisi!İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle eleştirdi.


Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, 2020 yılı Faaliyet Raporu nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmeye devam ediyor. Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre; depreme yönelik hiç bir çalışma yapılmadığını söyleyen Göksu şu açıklamalarda bulundu: 

"Deprem konusunda bırakın yeni bir yatırım yapmayı, AK Parti dönemindeki deprem bütçesini bile 6 kat küçülttüklerini daha önce ifade etmiştik. Sayın Başkan seçimden önce en çok deprem konusunda konuştuğu hâlde, bugün depreme hazırlık ya da kentsel dönüşüm konusu sorulduğunda hemen sorumluluğu başka kurumlara atıyor.

Tevfik Göksu

Bir konuda bir beceri ortaya koyamayanlar, acziyetlerini saklamak için her zaman sorumluluklarını başkasına atar ve kendi dışındaki herkesi suçlarlar. Deprem konusunda bu mecliste kendi yaptığınız sunumda 224 ağır hasarlı bina var dediğiniz halde onlar için bile bir şey yapmadınız. En son Zeytinburnu ilçemizde yıkılan bir binanın ardından apar topar olay yerine gidip, sanki bu şehrin belediye başkanı değilmiş gibi açıklamalar yapmış ve sorumluluktan yine kaçmıştır. Sorumluluğu attığı kurumlar tutmayınca hızını alamayan başkan kameralar karşısında halkımızı suçlamıştır" diye konuştu.

"Suçu halka attı"

Ekrem İmamoğlu'nun daha önce "Kentsel dönüşüme halkımız engel oldu" sözlerini anımsatan Göksu, "İstanbul'da kentsel dönüşüm adına bir kazma vurdunuz da kim engel oldu? Tabii ki cevabı 'hiç kimse' olacak. Çünkü ortada İBB tarafından ortaya konulan elle tutulur tek bir dönüşüm projesi yoktur ama İstanbul'da kentsel dönüşüme engel olan bir kurum var. Onu da söyleyeyim; bugünkü İBB Başkanı ve CHP" dedi

İstanbul'da 300 bin konut riskli!